українська російська англійська
Остап Семерак: Україна стала у ряд тих країн, які формуватимуть світовий тренд збереження клімату
28.07.2016 | 14:13
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Ратифікація Паризької угоди та ухвалення Парламентом екологічних законів, які є важливою складовою адаптації вітчизняного законодавства до вимог ЄС – потужний сигнал світові, що Україна почала системно підходити до вирішення питань охорони довкілля. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час презентації звіту «100 днів роботи Мінприроди».

Він відзначив, що відбулися помітні зрушення в частині гармонізації українського природоохоронного законодавства до норм ЄС.

«Ми активні у виконанні вимог Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. У липні у першому читанні схвалено два надзвичайно важливих євроінтеграційних проекти законів, що безперечно додають плюсів до інвестиційної привабливості України», - розповів Остап Семерак, зазначивши, що наша держава вперше за тривалий період демонструє якісний підхід до вирішення питань зміни клімату.

«Україна входить до двадцяти країн світу і до трійки європейських країн, що першими ратифікували Паризьку угоду. Ми перестали бути мовчазним спостерігачем у цьому світовому трендові і вперше за багато років продемонстрували усьому світу, що держава сприймає серйозно проблему зміни клімату. Фактично ми стали у ряд тих країн, які формуватимуть світовий тренд збереження клімату у найближчі десятиліття», - сказав Остап Семерак.

Він зазначив, що ратифікація Паризької угоди спонукає до швидшого ухвалення Концепції реалізації державної кліматичної політики та Стратегії низьковуглецевого розвитку України.

«Ці документи, включаючи також Стратегію адаптації до змін клімату та закон щодо системи торгівлі викидами парникових газів, уже найближчим часом Мінприроди винесе на міжвідомче погодження та розгляд Уряду», - розповів Остап Семерак.

 

версія для друку