українська російська англійська
Остап Семерак: Триває підготовка Стратегії поводження з відходами та нового Закону "Про відходи"
28.07.2016 | 14:17
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Подальшими суттєвими кроками у вирішенні проблеми з переробкою та утилізацією сміття стане Стратегія поводження з відходами та новий європейсько-орієнтований Закон України «Про відходи». Про це під час публічного звіту  Мінприроди за  100 днів діяльності розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Я категорично не сприймаю ігнорування проблеми утилізації та переробки відходів та вирішення тільки тоді, коли загориться. Формуванням нової політики поводження з відходами в Україні є одним із пріоритетів діяльності Міністерства екології та природних ресурсів», - нагадав Остап Семерак.

Серед головних зрушень у вирішенні цієї проблеми він назвав розробку та ухвалення Урядом нових ліцензійних умов для поводження з небезпечними відходами.

«Ми також запустили першу електронну послугу – он-лайн подання декларації про відходи, яка охоплює діяльність великої кількості суб’єктів господарювання, що утворюють відходи. Як і обіцяли, розпочали інвентаризацію усіх сміттєзвалищ в Україні», - розповів Остап Семерак, зазначивши, що на даний час триває обробка отриманої інформації від органів місцевого самоврядування, яка ляже в основу інтерактивної карти.

«Плануємо восени запусти мобільний додаток. Громадяни зможуть ним скористатися, щоб повідомити Мінприроди про нові виявлені смітники. Ми у свою чергу за даними цієї інтерактивної карти розпочнемо офіційно направляти вимоги до органів місцевого самоврядування щодо наведення санітарного порядку на своїй території», - розповів Остап Семерак.

За його словами, Стратегія поводження з відходами та новий європейсько-орієнтований Закон України «Про відходи», над якими зараз активно працює Мінприроди,  мають суттєво вирішити проблему з переробкою та утилізацією сміття.

«Робоча група при Міністерстві вже готує ці документи. Захист екології є призмою, через яку ми маємо дивитися на державну політику у будь-якій сфері», - резюмував він.

 

версія для друку