українська російська англійська
У Києві розпочав роботу семінар «TAIEX Контроль якості продукції»
28.07.2016 | 15:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

У Києві розпочав роботу дводенний міжнародний семінар «TAIEX Контроль якості продукції», організований Європейською Комісією у співпраці з Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відкриваючи роботу семінару, Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа зазначив, що зустріч фахівців у такому форматі є надзвичайно продуктивною та важливою. Він наголосив, що Україна зараз працює над адаптацією вітчизняного законодавства до норм Євросоюзу. А TAIEX – це ефективний інструменті Європейської Комісії, який допомагає державним адміністраціям у наближення, застосуванні і виконанні законодавства ЄС та сприяє обміну передовим досвідом ЄС.

За його словами, ринковий нагляд є складовою частиною технічного регулювання та відіграє ключову роль в усуненні торгівельних бар’єрів. «Від нашої роботи під час здійснення процедур ринкового нагляду залежить кінцевий результат імплементації великого масиву законодавства, роботи великої кількості європейських експертів, потрачених зусиль та грошей для наближення України до ЄС», - наголосив Володимир Лапа.

Як зазначив Голова Держпродспоживслужби, законодавство України у сфері ринкового нагляду з 2010 року адаптовано до європейського. «Система ринкового нагляду для нас є принциповою. Наші фахівці мають певний досвід у здійсненні процедур ринкового нагляду, однак не завжди результати їх роботи відповідають прийнятим у країнах ЄС критеріям. Тому вчитися у свої європейських колег, які мають більше досвіду, знань та практичних навичок, завжди потрібно. Важливо не просто запровадити її в Україні, але й довести, що не тільки законодавство, але його практична реалізація повністю відповідає європейським вимогам», - зазначив Володимир Лапа та наголосив, що напрямок захисту прав споживачів загалом є пріоритетним у діяльності Держпродспоживслужби.

Семінар «TAIEX Контроль якості продукції» проходитиме впродовж двох днів. Учасники засідання розглянуть правові і практичні рамки ринкового нагляду під час відбору проб продукції для їх подальшої експертизи. Ознайомляться з процедурами вибіркового контролю зразків продукції і витратами на експертизу. Окрема увага приділятиметься контролю та відбору проб на митниці та організації ланцюжку тестових лабораторій високої якості в харчовій і нехарчовій сфері, плануванню виїзних перевірок, навчанню аналітиків, підготовці менеджерів ринку тощо.

 

версія для друку