українська російська англійська
У створенні газети для бійців об'єдналися волонтери і влада
29.07.2016 | 12:58
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Держкомтелерадіо готовий надати організаційно-методичну та кадрову допомогу у створенні армійської газети для конкретної військової бригади. Так прокоментував пілотний проект інформаційного вісника «Знамено перемоги» для бійців 72-ї ОМБ ЗСУ Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Ідею створення низової армійської преси підтримує і Міністерство оборони, зараз розглядається питання створення інформаційних вісників для інших бойових формувань.

Газета «Знамено перемоги» випускається волонтерами за сприяння Держкомтелерадіо для дислокованих у зоні АТО бійців 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Вже вийшло 6 номерів, на підході – ще два. Видання виходить щотижнево форматом А3. На двох шпальтах подається хроніка подій на Сході України, друкуються розповіді про солдат, сержантів та молодших офіцерів бригади. Окремі публікації присвячені історії бригади, в якій під час Другої світової війни воював письменник, Герой України Олесь Гончар. Публікуються дитячі листи, присвячені українським воїнам, невеликі художні твори, є рубрика гумору «Перець на передовій» тощо.

 Ідея створення армійської газети для конкретної військової бригади належить члену НСПУ, колишньому військовому журналісту Анатолію Гаю. До речі, він сам, його дід та батько служили саме у 72-й окремій механізованій бригаді. Дід, Семен Єфремович Гай, старшина мінометної роти 224 стрілецького полку, загинув у боях на озері Балатон під час Другої світової війни. Батько, Іван Семенович, командир зенітної установки, пройшов у складі 72-ї бригади всю війну. Зараз допомагає сину робити газету для бійців, які захищають Україну від російського агресора.

Пілотний проект видання повністю здійснюється за рахунок волонтерів та громадськості. Обов’язки редактора виконує Анатолій Гай, верстає газету його син Юрій. Друкує та доставляє газету бійцям Благодійний бібліофонд Ярослава Мудрого.

 

версія для друку