українська російська англійська
Оргкомітет детально вивчає заявки кожного з міст-претендентів на проведення пісенного конкурсу "Євробачення-2017"
29.07.2016 | 16:33
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Після проведення інспекції міст-претендентів на проведення у 2017 році пісенного конкурсу “Євробачення” оргкомітет опрацьовує подані заявки. Результати експертизи та саме місто-господар “Євробачення2017” будуть названі вже найближчми днями. 

Так, протягом 25-28 липня члени оргкомітету, спільно з представниками Європейської Мовної Спілки – інспекторами Йоном Ола Сандом та Надьєю Буркхард,   особисто відвідали усі ключові об’єкти у Києві, Одесі та Дніпрі. Отримані в рамках експертизи документи щодо стану їх будівництва та реконструкції опрацьовуються спеціалістами задля визначення строків та реальних можливостей підготуватися до проведення відомого європейського музичного конкурсу.

“Під час цієї інспекції з представниками EBU я насправді був гордий за Україну – яка ми велика, цікава, різнобарвна держава, де кожне місто має свою родзинку, унікальну атмосферу і так гостинно готове приймати гостей – сказав Міністр культури України Євген Нищук.

Так, нині на тих об’єктах, які беруться до уваги, є чимало робочих проблем, які треба опрацьовувати, необхідно залучати фахівців. Але я дуже задоволений тим, що ми з оргкомітетом на чолі з прем’єр-міністром зробили це рішення з можливістю відбору.

Це все дало імпульс до розвитку. За будь-якого рішення міста зрозуміли на що треба звернути увагу і що розвивати. На перших етапах могло здатись, що Київ, як столиця конкуренції не має, але зараз є очивидним, що боротьба - дуже серйозна!”

Так, у місті Києві експертами були відвідані деякі ключові об’єкти,  зокрема перевірено стан основного музичного майданчика, який пропонується містом – столичного Палацу Спорту.

Представники міста Дніпра продемонстрували свою готовність та усю технічну документацію щодо приведення до ладу міської інфраструктури, зокрема, ремонтних робіт на міжнародному летовищі “Дніпропетровськ”, підготовки готельного фонду, а також забезпечення додатковими номерами для проживання гостей фестивалю на воді на узбережжі Дніпра. Також керівництво міста поінформувало комісію про готовність забезпечити усі необхідні норми безпеки, а також продемонструвало хід робіт на СК “Метеор”, що вже на березень 2017 року має бути переобладнаний у сучасний концертний майданчик на близько 7,5 тисяч місць. Окремо делегація відвідала локації, запропоновані для Євроклубу, була продемонстрована інша необхідна фестивальна інфраструктура – місця для гримерок артистів, прес-центру, репетиційних залів тощо. 

В ході 12 позачергової сесії Дніпровської міської ради більшістю було ухвалено рішення про необхідність визнання “Євробачення-2017” у разі проведенн – пріоритетною для міста подією.

Представники Одеси спільно з членами оргкомітету та EBU підкреслили – до проведення “Євробачення” відремонтують існуючий термінал міжнародного аеропорту “Одеса” та продемонстрували проект та стан робіт на новому терміналі. Група інспекторів також відвідала можливі локації для проведення урочистих заходів – відкриття/закриття пісенного конкурсу у Одеському Національному академічному театрі опери та балету, а також місця для розміщення Євроклубу і майданчиків для проведення супутніх заходів – вечірок, презентацій, прес-конференцій тощо. Також були представлені проекти накриття діючого в місті стадіону “Чорноморець” та подальшого використання цієї конструкції.

Міські голови кожного з міст-претендентів особисто інформували комісію щодо власного стану підготовки до Євробачення та запевнили – докладуть зусиль для гідного проведення конкурсу у рідному місті.

Нагадаємо, 27 липня на окремому позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалене рішення щодо надання державних фінансових гарантій організаторам конкурсу “Євробачення”.

 

версія для друку