українська російська англійська
Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2016 року
01.08.2016 | 12:44
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

29 липня 2016 року під головуванням виконувача обов’язків Голови Агентства Ірини Овчаренко відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2016 року, у якому взяли участь представники Держводагентства, Мінагрополітики, Держрибагентства, Держекоінспекції, Укргідрометцентру, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», ДП «Енергоринок», ДП «Укрводшлях» та Дніпровського БУВР.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у серпні 2016 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та Дністровського водосховищ у серпні 2016 року.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у серпні 2016 року очікується в середньому 570 м3/с, або 50% від норми.

За інформацією Дніпровського БУВР, відповідно до результатів проведених досліджень поверхневих вод, гідрохімічний стан води у водосховищах та основних притоках басейну Дніпра відповідає даній порі року.

Каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, встановленому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 липня його вільний об’єм складає    1445,3 млн. куб. м, що не суперечить Правилам експлуатації.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на серпень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, безпечних умов життєдіяльності населення, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у серпні 2016 року.

Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 вересня рівень води у водосховищі має бути в межах 102,80-102,70 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води у верхньому б’єфі водосховища станом на 1 вересня має бути в межах 91,35-91,45 м БС.

По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок економного спрацювання із забезпеченням санітарного попуску з Каховської ГЕС в об’ємі 500 м3/с.

По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпропетровська. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,8-64,0 м БС.

По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче НПР (51,4 м БС). За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.

По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 вересня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,60-15,50 м БС.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.

За інформацією Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у серпні очікується в межах 100-160 м3/с, або 50% від норми.

Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 100 - 110 м3/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

Рекомендувати закладам санепідслужби забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води в Дністровському водосховищі та санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Мінрегіон та інших заінтересованих  учасників водогосподарського комплексу Дністра.

 

 

версія для друку