українська російська англійська
НКРЕКП: Переведення розподільчих мереж на 20 кВ – шляхи зменшення втрат та підвищення енергоефективності роботи електромереж
01.08.2016 | 15:24
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

18 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, провела нараду з питань підвищення енергоефективності роботи електричних мереж та зменшення втрат в розподільчих мережах 6(10) кВ шляхом переходу на більш високий клас напруги 20 кВ зі зміною конфігурації мережі та концептуальних підходів до автоматизації розподільчої мережі і систем обліку електричної енергії.

Дмитро Вовк, Голова НКРЕКП, відкриваючи нараду зазначив, що для переведення розподільчих мереж на рівень напруги 20 кВ є низка передумов. Серед яких: незадовільний стан мереж. Згідно з оцінками технічного стану для електричних мереж залишковий строк експлуатації складає орієнтовно 10-11 років; неоптимальна конфігурація мереж; вимоги щодо підвищення якості електропостачання; світові тенденції до енергозбереження та енергоефективності.

Витрати електроенергії в мережах інших країн світу орієнтовно вдвічі нижчі, ніж в Україні. Вирішити цю проблему можливо лише шляхом інвестування у розвиток мереж, зокрема, у впровадження обладнання рівня напруги 20 кВ, що дозволить підвищити ефективність електропередачі, зменшити технічні витрати електричної енергії, зменшити операційні витрати на обслуговування та експлуатацію обладнання без суттєвого збільшення витрат на будівництво таких мереж.

У свою чергу Олександр Светелік, заступник Міністр енергетики та вугільної промисловості України, наголосив на тому, що переведення мереж на рівень напруги 20 кВ – об’єктивна необхідність і таке рішення вже було застосовано в різних країнах Європи. Проте великий обсяг розподільчих електричних мереж в Україні та значний обсяг необхідних капіталовкладень не дозволяє говорити про одночасне переведення всіх мереж на новий рівень напруги. Мова може іти про перехідний період, протягом якого існуючі розподільчі мережі 6(10) кВ будуть поступово доповнюватись та замінюватись мережами 20 кВ.

У нараді також  взяли участь представники ДП "НЕК «Укренерго», Держенергонагляду, Держенергоефективності, науковці НТУУ «КПІ», представники обленерго. Крім того, на нараді виступили представники вітчизняних підприємств виробників електрообладнання.

 

Детальніше з результатами наради можна ознайомитися на офіційному веб-сайті НКРЕКП (http://www.nerc.gov.ua/?news=5272)

 

версія для друку