українська російська англійська
У Мінкультури обговорили можливості поглиблення культурної співпраці між Україною та Португалією
02.08.2016 | 18:05
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук обговорив можливості поглиблення культурної співпраці між Україною та Португалією під час скайп-конференції з представниками української громадськості у Португалії.

“Нам необхідно враховувати та використовувати усі існуючі технічні можливості для комунікації,  – сказав Міністр. - Португалія – одна з тих країн, де українська спільнота є значною та надзвичайно активною. Переконаний, спільно ми зможемо опрацювати багато оригінальних творчих ідей.  І така активність сприятиме ще більш тісній співпраці між нашими країнами.”

Зустріч була організована за підтримки посольства України у м. Лісабон. У розмові взяли участь третій секретар Посольства України в Португалії Вікторія Кузнєцова; голова Спілки українців Португалії (м. Лісабон) Павло Садоха; професор Нового Лісабонського університету, Голова Асоціації «Український Дім» (м. Лісабон) Валентина Василенко; представниця спільноти української молоді в Португалії (м. Порту) Тетяна Франчук; керівник КОЦ ім. Т.Шевченка (м. Фару) Наталія Дмитрук та інші.

До розмови також долучилися начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Ірина Страшненко та директор департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш.

В свою чергу Посол України в Португалії Інна Огнівець зазначила , що українська громада в Португалії, і саме Посольство готове активно долучатися до співпраці. Зокрема, наголосила на необхідності показувати на півдні Європи сучасне українське музичне мистецтво, літературу та живопис, а також велику необхідність, а надто в час підготовки до відзначення 25-ї річниці Незалежності України, демонструвати документальне кіно про істині сторінки української історії.

Протягом розмови були обговорені питання співпраці між двома країнами, налагодження комунікацій, планування в майбутньому днів культури України в Португалії та цілого ряду мистецьких заходів. Також було піднято питання роботи спільної міжурядової комісії з культурно-гуманітарного співробітництва між країнами у галузі культури освіти науки, мови.

 

версія для друку