українська російська англійська
З ініціативи Мінсоцполітики в Україні проведено інформаційні кампанії проти торгівлі людьми
03.08.2016 | 15:07
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

З ініціативи Міністерства соціальної політики міжнародними та громадськими організаціями, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні проведено низку інформаційних кампаній, спрямованих на боротьбу з цим ганебним явищем. Усі заходи були приурочені до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (30 липня). Їх організатори насамперед ставили своєю метою привернути увагу суспільства до цієї непростої проблеми.

Зокрема, Мінсоцполітики підтримало ініціативу Міжнародної громадської організації «Кампанія А21» та ОБСЄ щодо відкриття виставки світлин знаних і шанованих українців, які акцентують увагу співвітчизників на проблемі торгівлі людьми та закликають бути обережними. Наразі виставку офіційно відкрито у Києві та Львові. Надалі світлини мандруватимуть іншими великими містами. Такий формат превентивної роботи є надзвичайно ефективним, переконані у Міністерстві, оскільки громадяни прислуховуються до відомих постатей, особливо молодь та діти, які, на жаль, все частіше потрапляють до тенет торгівців людьми.

Також Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми було організовано широкомасштабну інформаційну кампанію «Спільними зусиллями проти торгівлі людьми в Україні». Вона одночасно проведена у 15 областях України: Дніпропетровській, Житомирській, Волинській, Сумській, Рівненській, Полтавській, Запорізькій, Херсонській, Чернівецькій, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Харківській, Черкаській та Вінницькій. За словами учасників акції, вони прагнули підвищити обізнаність населення щодо питань торгівлі людьми та безпечної міграції, сформувати свідоме ставлення до міграційних намірів та власної безпеки, мінімізувати вірогідність потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Відбувся захід і у столиці. Так, у Києві біля метро "Хрещатик" пройшов інформаційний перформанс "ATTENTION! - торгівля людьми!", в рамках якого киянам ще раз нагадали про заходи безпеки, яких потрібно вживати і яких варто дотримуватися, щоб запобігти торгівлі людьми. Адже проблема існує, і тому слід бути обережними, підкреслювали учасники своєрідної вистави, звертаючись до глядачів.

«Безперечно, Мінсоцполітики й надалі підтримуватиме подібні заходи. Не забуваймо, що торгівля людьми є одним з найприбутковіших бізнесів у світі. Складно визначити відсоток людей, які стали жертвами, бо цей злочин є латентний, і люди бояться говорити про цю проблему. Тому Міністерство соціальної політики, як національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми в Україні, й ініціювало проведення таких інформаційних кампаній із залученням ЗМІ на державному, обласному та районному рівнях», - поінформувала директор департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Наталія Федорович.

За її словами, торгівля людьми - це прояв сучасного рабства, яке не має меж та кордонів, від якого ніхто не захищений. «Це - серйозна проблема, це - порушення прав людини. Завдання влади – зробити все, щоб люди не боялися звертатись у правоохоронні органи. Не боятися вони будуть тоді, коли рівень покарання за такі серйозні злочини буде відповідний», - наголосила фахівець.

Наталія Федорович також поінформувала, що Україна однією з перших «криміналізувала» це поняття, тобто відповідальність за торгівлю людьми стала кримінальною. Важливим фактором є і прийняття державної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. Це питання  - на постійному контролі, підкреслюють у Мінсоцполітики.

 

 

версія для друку