українська російська англійська
Українські аграрії здатні задовольнити попит продовольчого ринку Малайзії, - Тарас Кутовий
04.08.2016 | 15:50
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Аграрна продукція України може стати ключовою для малайзійських ринків. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час Українсько-Малайзійського бізнес-форуму.

«У першому півріччі Україна експортувала до Малайзії продукції на  52,4 млн дол., але ми не вичерпали потенціал для співпраці. Українські аграрії здатні задовольнити попит Малайзії ще по багатьом позиціям»,- відмітив Тарас Кутовий.

Міністр підкреслив, що український аграрний сектор складає найбільшу частку зовнішнього експорту України. А українські аграрії зарекомендували себе надійними партнерами на європейських ринках . «Ми щодня працюємо над створенням нових можливостей для інвестицій в агросектор. Наша мета – щоб малайзійському бізнесу було комфортно та вигідно співпрацювати з Україною»,- відмітив очільник відомства. Та додав, що сьогодні Малайзія імпортує з України молочні продукти, соняшникову та соєву олію, а також пшеницю, макуху та пшеничне борошно. Також  Малайзія входить у топ-країн, які споживають українське згущене молоко. Та є одним із найбільших споживачів українських сушених бобів в азійському регіоні. Тарас Кутовий підкреслив: « Ми готові працювати і далі та збільшувати обсяги поставок цього продукту до країни-партнера».

Під час своєї презентації Міністр розповів представникам малайзійського бізнесу, що Мінагрополітики розробило стратегічний план реформування аграрної галузі «3+5». Де ключовими факторами є земельна реформа, приватизація державних підприємств та підтримка малого та середнього фермера. Та відмітив, що наразі Мінагрополітики втілює декілька пріоритетних напрямків розвитку реформ. А саме розвиток органічного виробництва, вихід на нові ринки збуту та розвиток сільських територій.

Довідково: Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу склав - 81,9 млн дол. Зокрема експорт склав - 52,4 млн дол., імпорт – 29,6 млн. дол.

 

версія для друку