українська російська англійська
Павло Розенко доручив прискорити підготовку заходів з відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського
04.08.2016 | 17:13
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

4 серпня під головування Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Оргкомітету з відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.

«Заходи присвячені  150-річчю від дня народження Михайла Грушевського мають відбутися на найвищому рівні. Це мають бути як загальнонаціональні  заходи, так і регіональні. Ця дата не повинна пройти повз увагу українців, тому що це не просто святкування 150-річчя від дня народження Голови Центральної Ради, УНР. Це можливість всім нам ще раз оцінити історичні події, ще раз згадати і героїчні, і трагічні сторінки історії нашої держави. Адже чим більше всі ми знатимемо історію, тим більшої кількості помилок в подальшому ми уникнемо», - наголосив Павло Розенко, звертаючись до членів Оргкомітету.

«Нам треба використовувати кожну можливість, щоб крок за кроком долати міфи радянської пропаганди, і продовжувати формувати в українців почуття національної гідності», - підкреслив він.

Як відомо, відповідно до затвердженого Урядом плану заходів, у вересні 2016 року планується провести в Києві та інших населених пунктах за участю керівництва держави, народних депутатів України, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості та науковців урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, тематичні заходи для популяризації наукової, державної та історико-культурної спадщини.

Окрім того, до 29 вересня заплановано внести ініціативу про встановлення законом Державної історичної премії України імені М. С. Грушевського за найкращі наукові та науково-популярні видання з історії України, створити документальний фільм про життя і діяльність Михайла Грушевського, запровадити в обіг ювілейну монету на відзнаку 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського. Також буде випущено поштову марку та конверт.

За результатами засідання, Павло Розенко доручив Міністерству культури, Міністерству інформаційної політики, Українському інституту національної пам’яті, Держкомтелерадіо  та іншим відповідальним відомствам прискорити підготовку заходів, передбачених відповідним Указом Президента України та Планом заходів з відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

 

версія для друку