українська російська англійська
Землевпорядники Запорізької області відкрили в електронному форматі майже 455 тисяч поземельних книг
05.08.2016 | 10:06
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Державні кадастрові реєстратори Запорізької області перевели у електронний формат 454 561 поземельну книгу, що становить 85% від зареєстрованих у регіоні земельних ділянок. З початку 2016 року спеціалісти опрацювали 131 608 пакетів документів, або 71% від запланованого річного обсягу.

Найбільшу кількість поземельних книг оцифрували у м. Токмак (99% від усієї кількості земельних ділянок), Токмацькому (99%), Якимівському (99%), Мелітопольському (97%) та Веселівському (96%) районах області.

Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази Державного земельного кадастру. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

Довідково

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.

 

версія для друку