українська російська англійська
Мінсоцполітики у співпраці з ОБСЄ посилить превентивну роботу з громадянами України
05.08.2016 | 13:36
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська та фахівці Мінсоцполітики зустрілися з делегацією ОБСЄ на чолі з Мадіною Джарбусиновою - Спеціальним представником та Координатором ОБСЄ з протидії торгівлі людьми.

У ході зустрічі були обговорені такі важливі питання як реалізація державної політики з протидії торгівлі людьми, робота з внутрішньо переміщеними особами, а також співпраця Мінсоцполітики з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні.

Перший заступник Міністра Ольга Крентовська наголосила, що Уряд України докладає значних зусиль для ефективної реалізації Закону України „Про протидію торгівлі людьми” та міжнародних зобов’язань, взятих на себе нашою державою.

«Ми розуміємо, що наразі розмір матеріальної допомоги не може забезпечити вирішення найнеобхідніших потреб постраждалих від торгівлі людьми, тому Мінсоцполітики зараз працює над внесенням змін до порядку виплати одноразової допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, та пропонує збільшити розмір виплати», - зауважила Ольга Крентовська.

У свою чергу, Мадіна Джарбусинова зазначила, що ОБСЄ підтримує проведення засідань робочої групи, яка діє при Мінсоцполітики, з розробки та вдосконалення нормативної бази.

 Враховуючи значні позитивні досягнення співпраці Мінсоцполітики та Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міністерство сподівається на продовження співробітництва у тих напрямках, які визначені пріоритетними у  2016-2017 роках.

Ольга Крентовська підкреслила, що для Мінсоцполітики важливими цілями є попередження торгівлі людьми, реагування на такі факти, а також притягнення до відповідальності торгівців людьми.

Саме в цих напрямках керівництво Мінсоцполітики звернулось до представників ОБСЄ за підтримкою у:

- здійсненні заходів на подолання або зниження попиту на примусову працю;

- наданні технічної підтримки для створення консультаційних центрів надання психологічної допомоги демобілізованим військовослужбовцям;

- моніторингу ситуації щодо порушення прав людини в зонах АТО: попередження торгівлі людьми, фіксація випадків торгівлі людьми та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

- проведенні превентивної роботи та наданні допомоги громадянам України, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном.

 

версія для друку