українська російська англійська
Олександр Саєнко: Зміни до Регламенту Кабінету Міністрів вдосконалюють процедуру підготовки урядових рішень
08.08.2016 | 19:43
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТРА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Уряд затвердив зміни до Регламенту Кабінету Міністрів, спрямовані на вдосконалення процедури підготовки урядових рішень. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко, коментуючи ухвалення урядом постанови «Про внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів України».

«Внесені зміни до Регламенту передбачають декілька важливих речей. По-перше, впроваджується процедура розгляду проектів актів на засіданнях Уряду та урядових комітетів відповідно до щоквартальних планів-графіків, що дозволить зробити роботу більш системною. По-друге, встановлюються чіткі терміни погодження проектів актів Кабміну заінтересованими центральними органами виконавчої влади.  Мінімальний строк – один день на погодження актів з невідкладних питань, максимальний – один місяць. По-третє, запроваджується принцип погодження за мовчазною згодою – якщо у встановлений термін заінтересований орган не висловив зауважень щодо проекту акту, він вважається погодженим», - повідомив Олександр Саєнко.

На думку Міністра, зазначені зміни до Регламенту дозволять вдосконалити процедуру підготовки урядових рішень, оптимізують функціонування урядового апарату та сприятимуть підвищенню ефективності діяльності Кабміну.

Окрім того, ухваленою Урядом постановою «Про внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів України» виключено норму про необхідність обов’язкового перепогодження проектів актів в разі зміни керівника органу, який брав участь у підготовці поданого Кабміном проекту акта. Також положення Регламенту приводяться у відповідність до Закону України «Про державну службу України» в частині розмежування повноважень Міністра Кабінету Міністрів та Державного секретаря Кабінету Міністрів.

версія для друку