українська російська англійська
Тарас Кутовий: Підтримка малому та середньому фермеру потрібна не тільки грошима, але й технікою
10.08.2016 | 17:48
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Необхідно надавати допомогу ефективним господарствам, що показують результат. Але підтримка потрібна не тільки грошова, а і технічна.

Про це розповів Тарас Кутовий під час інтерв`ю для інтернет-видання «Цензор.Нет». «Потрібне збільшення підтримки від держави, і не тільки грошима. Основні затрати - це техніка. По техніці ми зараз ведемо переговори з корейцями і японцями, щоб через лізингові схеми допомагати фермерам», - сказав Тарас Кутовий.

Рішення про підтримку, за словами Міністра, має прийматись не представниками держадміністрації, а за рахунок дискусій регіональних фермерських конференцій. «За плановими проектами вони між собою вирішуватимуть кому і скільки надати допомоги», -  запропонував очільник Мінагрополітики.

Тарас Кутовий відзначив, що сьогодні є колосальний попит на техніку, але більшість, яка представлена на ринку - для великих виробників. «Сьогодні для фермера немає сегменту, тому що він не популярний. Великі виробники мають техніку, але вони її сюди не дуже охоче везуть, через відсутність грошей у фермерів»,- прокоментував Міністр.

На думку Тараса Кутового, для вирішення питання допомоги фермерам необхідно збільшити фінансові ліміти підтримки та надавати її тільки на кооперативи. «Наприклад, об`єднання з 5-7 фермерів отримують кожний по мільйону гривень. За ці гроші вони повинні побудувати інфраструктуру, яка зробить їх конкурентоздатними», - говорить Міністр. І додає, що такі умови створять можливість фермерам отримати додаткові кошти. «Потрібно дати фермерам ресурс на кожному етапі, щоб вони збільшили свою додану вартість»,- підсумував він.

 

версія для друку