українська російська англійська
Потрібно розвивати виробництво продукції з доданою вартістю, - Тарас Кутовий
11.08.2016 | 09:36
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

В аграрній галузі України необхідно рухатися в напрямку розвитку продукції з доданою вартістю. 

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий під час інтерв`ю для інтернет видання «Цензор.Нет».

«Вважаю необхідним розвивати продукцію з доданою вартістю в АПК. Швидко ми не змінимо ситуацію. Але є певні кроки, які дадуть можливість нам це зробити»,- розповів Тарас Кутовий.

Голова відомства відзначив, що великі гравці комфортно почуваються і мають сталі виробничі урожайні потужності. «Великі агрокорпорації мають вже досить нормальний рівень розвитку. А що стосується середніх та малих, то у них урожайність десь удвічі менша, ніж у тих, хто технологічно підкований. Саме за рахунок малих та середніх в майбутньому буде зростати вал продукції»,- додав Міністр.

Тарас Кутовий підкреслив,що саме вал продукції ще не є показником. За його словами важливо знати скільки галузь заробляє та що зроблено для розвитку продукції з доданою вартістю.

Як відзначив Міністр, основний експортний потенціал складає зерно. «Що стосується експорту м'яса та яйця - це вже трохи вищий рівень, але не до нього треба прагнути»,- сказав Тарас Кутовий.

Він переконаний, що на сьогоднішній день в першу чергу саме малий та середній фермер  повинен  виробляти продукцію з доданою вартістю. Що в свою чергу надасть йому можливість бути конкурентоспроможними з великими агрохолдингами. «В моєму розумінні, без малих та середніх фермерів в нас не відбудеться розвитку ні сільських територій, ні ґрунтовного зростання в експортному та валовому потенціалі,» - підсумував Тарас Кутовий.

 

версія для друку