українська російська англійська
МІП: Офіційне відзначення Міжнародного дня корінних народів світу в Україні завершилося виставою "На спільнім шляху / Бир ёлу"
11.08.2016 | 10:13
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Міністерство інформаційної політики України, в рамках комунікаційної кампанії «Три народи – один корінь» до Міжнародного дня корінних народів світу 9 серпня 2016 року, організувало виставу «На спільнім шляху / Бир ёлу» театру В. Завальнюка в Art Hub ІА «Укрінформ».

Актори театру відобразили історичні відносини українського й кримськотатарського народів через факти з документальних відео, інтерв'ю громадських діячів, експертів, політиків, істориків.

Сюжетна лінія наголошує на тому, що періоди співпраці українців і кримських татар чергувалися з періодами ворожнечі, яка щоразу приносила поразку обом народам, а спільні дії – успіх. «Для України практика реалізації прав корінних народів нова і проблема самовизначення кримськотатарського народу на тлі сучасних політичних реалій – це саме те, про що ми маємо казати, і водночас випробування, через яке маємо пройти разом – українці та кримські татари», - прокоментувала під час заходу Перший заступник Міністра.

Еміне Джапарова відзначила, що вистава варта уваги широкого загалу, додавши, що через театр можна показати не лише історію, а донести народам важливість співдружності та підтримки один одного.

Серед присутніх на виставі були: Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, представники міжнародних інституцій, Меджлісу, громадських організацій, ЗМІ тощо.

Довідково про виставу

Режисер-постановник: Володимир Завальнюк; чудожник: Богдан Поліщук; у ролях: Ганна Яремчук, Кирило Булкін, Володимир Завальнюк, В'ячеслав Євтушенко; у відеофрагментах: Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, Олекса Гайворонський, Віталій Пономарьов, Гульнара Бекірова, Володимир Сергійчук.

Тема вистави – історичні відносини українського і кримськотатарського народів, пропущені через особисте сприйняття головної героїні – студентки Таврійського університету Оксани.

Жанр вистави – драма-фентезі з історичними екскурсами і документальним відео. На сцені в реальність 26 лютого 2014 р. (день мітингу біля кримського парламенту напередодні його захоплення російськими військовими) фантастичним чином вплітаються історичні події від 17-го століття до 60-х років 20-го століття.

Нагадаємо, що До Міжнародного Дня корінних народів МІП провело низьку заходів: міжнародну конференцію «Корінні народи України: історія, сучасність та перспективи»; презентацію відкритої частини Стратегії публічної дипломатії кримськотатарського народу; виставу «На спільнім шляху» театру В. Завальнюка «Перетворення». Під час заходів експертами було відзначено, що це вперше, коли Україна проводить Міжнародний день корінних народів світу на офіційному рівні.

 

версія для друку