українська російська англійська
Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували майже сотню пожеж в екосистемах
16.08.2016 | 10:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

У літній період особливо актуальним є питання протидії пожежам у природних екосистемах. І навіть, незважаючи на зниження температурних показників, підрозділи ДСНС продовжують виїжджати для ліквідації пожеж на торфовищах, сільгоспугіддях, відкритих ділянках місцевості. Так, впродовж минулої доби було ліквідовано 99 пожеж у природних екосистемах на площі 75 га. Загалом, з початку року зафіксовано вже 11 тисяч 898 пожеж  на площі 10 тис. 272 га.

Зокрема, 15 серпня вогнеборці ліквідували пожежу сухостою на відкритій території у мікрорайоні Велика Корениха  м. Миколаєва. Площа пожежі склала 2 га. Крім того,  через сильний вітер полум’я швидко розповсюдилося та наблизилося до приватних забудов на території одного з домоволодінь. Внаслідок цього вогнем знищено також 4 господарчі будівлі та пошкоджено дах житлового будинку.

Цього ж дня, поблизу с. Лебедівка Козелецького району Чернігівської області виявлено загорання торфу на площі 0,5 га. На даний час триває ліквідація, до гасіння залучено від ДСНС 2 одиниці техніки та 8 чоловік особового складу.

Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах.

Пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидати недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежити, щоб діти не бавилися з вогнем.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

 

версія для друку