українська російська англійська
Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах
17.08.2016 | 12:53
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Впродовж минулої доби в Україні виникло 129 пожеж у природних екосистемах (на відкритих ділянках місцевості, торфовищах, сільгоспугіддях) на загальній площі 94 га. Загалом з початку року зафіксовано 12 тис. 28 пожеж в екосистемах на площі 10 тис. 368 га.

Так, 15 серпня на Вінниччині рятувальники ліквідували загорання пожнивних залишків на площі 1,96 га за межами села Кордишівки Козятинського району.

Цього ж дня за межами села Малоянісоля Нікольського району Донецької області виникла пожежа сухої трави в степу поблизу Янісольського лісництва,  а також загорання лісової підстилки. Внаслідок пожежі було знищено лісову підстилку на площі 7 га, а також траву на відкритій території на площі 5 га.

Разом з тим станом на ранок 17 серпня продовжується гасіння осередку тління торфу поблизу с. Лебедівка Козелецького району Чернігівської області на площі 0,3 га.

Здебільшого основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах.

Пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Тож, шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

 

версія для друку