українська російська англійська
Заява Міністерства культури України щодо порушень окупаційною владою Російської Федерації прав релігійних та етнічних спільнот у Криму
17.08.2016 | 15:38
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністерство культури України здійснює постійний моніторинг релігійної ситуації на території окупованого Російською Федерацією Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей.

До Мінкультури постійно звертаються вірні Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату, представники корінного населення півострова кримські татари та інші із заявами щодо порушення їх прав окупаційною владою півострова. Вони заявляють про постійний тиск з боку влади, погрози віруючим, порушення їх прав і свобод, рейдерські захоплення релігійних, культових, культурних споруд, несанкціоновані обшуки тощо.

Міністерство культури України висловлює занепокоєність та глибоку стурбованість складністю того стану, в якому опинилися релігійні організації та етнічні спільноти не афілійовані з окупаційною владою Криму, які чітко визначили свою громадянську позицію та підтвердили незаконність анексії частини України – Російською Федерацією.

У зв’язку з відсутністю в України реальних інструментів вплинути на дії окупаційної влади, закликаємо світове співтовариство та громадські інститути звернути увагу на цю проблему та не допустити подальшого порушення прав релігійних та етнічних спільнот окупованого Криму.

 

версія для друку