українська російська англійська
НКЦПФР зобов'язала ПАТ "Укрнафта" здійснити виплату дивідендів всім акціонерам
19.08.2016 | 11:39
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на засіданні, яке відбулось 18 серпня 2016 року, прийняла рішення щодо усунення ПАТ «Укрнафта» порушень законодавства на ринку цінних паперів та виплати дивідендів усім акціонерам до кінця 2016 року, які мають на це право за останні три роки.

До Комісії протягом 2010 – 2015 років надходили численні скарги акціонерів ПАТ «Укрнафта» щодо порушення їх права на отримання дивідендів за результатами діяльності товариства у 2006-2014 роках.

Загальними зборами акціонерів ПАТ «Укрнафта» приймались рішення щодо розподілу прибутку та виплати дивідендів, однак Комісією встановлено, що товариство здійснило виплату дивідендів за 2006 – 2014 роки не всім акціонерам, які мали право на їх отримання.

Комісія наголошує, що така дивідендна політика компанії негативно впливає не лише на її інвестиційну привабливість, а і в цілому погіршує інвестиційний клімат країни та шкодить інтересам держави.

НКЦПФР вживалися та вживаються заходи у відношенні до ПАТ «Укрнафта» та його посадових осіб. Щодо компанії порушувались справи про правопорушення на ринку цінних паперів у зв‘язку з порушенням вимог ст. 30 Закону України «Про акціонерні товариства», в частині нездійснення виплати дивідендів протягом шести місяців з дня прийняття загальними зборами рішення про виплату дивідендів. Але, на жаль, такі заходи не виправляють ситуацію, і на даний час порушення прав міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» зберігається.

Нагадаємо, що за невиконання рішення Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів передбачено застосування фінансової санкції. 

 

версія для друку