українська російська англійська
У питаннях реформування циркової галузі великі надії Міністерство культури покладає на професійне середовище, - Євген Нищук
19.08.2016 | 15:43
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука відбулася нарада з питань реформування циркової галузі. Міністр окреслив ряд першочергових актуальних проблем, що нині існують у цій сфері. Зокрема, що стосуються проведення конкурсів на заміщення керівних посад у закладах та організаціях, коли у ряді випадків професійне середовище не активно долучається до подачі заявок, а відтак ситуація в галузі залишається незмінною.

“Мої двері відкриті для усіх, хто має напрацювання з реформування у цирковій сфері. – сказав Міністр. – Нині на часі проведення конкурсів у ряді закладів та організацій, де у керівників закінчилися контракти, або які виконують обов’язки директорів. Втім, як виявилося, ситуація не проста. Попри розмови з професіоналами, які наголошують на “катастрофі у цирках” та “кризу у галузі” (коли ми отримуємо сигнали про те, що циркові заклади замість професійної діяльності організовують у своїх приміщеннях побутові ярмарки), попри велике розмаїття фахівців у цій сфері, – як доходить до справи – діла немає. Бувають випадки, коли конкурс на ту чи іншу посаду оголошується та скасовується по кілька разів через відсутність заявок. Так бути не може! У питаннях реформування циркової галузі великі надії Міністерство культури покладає на вас – професійне середовище. Ваші пропозиції, ваше реальне, а не на словах, бажання працювати та змінювати”.

Міністр також наголосив, що задля уникнення глибокої кризи галузі необхідно зробити ефективним управління Державною цирковою компанією України, де саме зараз триває конкурс на заміщення посади керівника, і великі надії – на ту людину, яка буде обрана комісією. Також Євген Нищук підкреслив важливість вирішити питання досі слабкого менеджменту та маркетингу у компанії, неефективної роботи з артистичним персоналом щодо підготовки номерів, необхідності оновлення якісного складу працівників та підвищення професійного рівня вже існуючих спеціалістів, які готові змінюватися у відповідності до сучасних реалій. Міністр зауважив, що чекає і на активізацію роботи у стаціонарних цирках та їх участі у розвитку вітчизняної циркової галузі, а не лише в питаннях утримання будівель та виконанні фінансових показників. 

Окрім спеціалістів Мінкультури, до дискусії було залучено широке коло представників професійного циркового середовища як від державних, так і приватних циркових підприємств. Серед них: генеральний директор ДП “Криворізький державний цирк” Сергій Кабаков, заступник гендиректора “Національного цирку України” Олег Кій, ректор Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва Владислав Корнієнко, керівник ВГО “Циркова спілка Кобзова” Микола Кобзов, український театральний режисер та продюсер Владислав Троїцький, режисер циркових програм Ярослава Гудим, а також представники Реанімаційного пакета реформ та  інших громадських організацій та об’єднань. 

Після тривалої дискусії щодо піднятих питань було прийнято рішення звернутися до професійного та громадського середовища брати активнішу участь у питаннях реформування циркової галузі, в тому числі у виборі професійного керівництва та налагодження ефективної роботи з ними.

 

 

версія для друку