українська російська англійська
Мінфін пропонує переглянути мінімальну ціну на алкоголь
19.08.2016 | 15:47
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Мінфін залучає громадськість до обговорення щодо змін мінімальної ціни на алкоголь. 

В чому проблема?

Чинні на сьогодні мінімальні ціни не відповідають реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв (за час, який минув після їх запровадження, зросла як ціна спирту, так і розмір акцизного податку). Це зумовлює потребу переглянути мінімальну ціну на алкоголь. Окрім того, чинний рівень мінімальних цін перестав виконувати свою роль «запобіжника» проти продажу контрафакту, що негативно впливає на здоров’я населення.

Рішення

Саме тому Мінфін пропонує привести розмір мінімальних цін на алкоголь у відповідність з реаліями ринку.

Що це дає? 

Новий розмір мінімальних цін фактично пропонується на середньому рівні, який сьогодні склався на ринку легальних виробників, підприємствах оптової, так і роздрібної торгівлі. Натомість має суттєво скоротитись рентабельність «тіньових» виробників алкогольної продукції, яка має не завжди високу якість. Таким чином, українські громадяни купуватимуть більш якісний алкоголь.

Що далі?

Відповідний проект постанови Мінфін виносить на публічне обговорення. Для Мінфіну дуже важлива думка громадськості з цього питання. Надсилайте Ваші ініціативи та пропозиції на електронну адресу: sapiga@minfin.gov.ua.

Проект постанови "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957".

Пояснювальна записка до проекту постанови Кабміну «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957».

Порівняльна таблиця до проекту постанови Кабміну «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957».

 

версія для друку