українська російська англійська
У Мінкультури розглянули питання реконструкції карильйону у Національному заповіднику "Софія Київська"
19.08.2016 | 17:48
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в України Кейсом Кломпенхаувером.

 Під час розмови розглядалося питання щодо ініціативи спільного проекту з реконструкції карильйону у Національному заповіднику «Софія Київська».

Кейс Кломпенхаувер висловив готовність сприяти створенню спеціального комітету у Нідерландах для пошуку меценатів та проведення інформаційної кампанії щодо культурної близькості двох країн. Також був розглянутий намір організувати візит до Києва експертів з Нідерландів для обговорення технічних деталей реалізації проекту у Національному заповіднику. 

Зі свого боку Євген Нищук підтвердив зацікавленість у реалізації такого проекту та готовність надати всебічне сприяння, зокрема у частині оформлення дозвільних та супровідних документів.

«Активна співпраця України з європейськими державами, а надто у контексті мистецтва – є тим важливим напрямком культурної дипломатії, який у нинішній складний для України час може слугувати важливим об’єднавчим фактором, – сказав Міністр. – Реконструкція карильйону у Софії – нашій святині в самому серці Києва – захід знаковий та символічний. Передзвін, що лунатиме з Софії після проведення робіт, певен, стане справжньою окрасою міста, надихатиме та захоплюватиме як українців, так і численних туристів».

Також під час розмови Міністр наголосив на зацікавленості  України у контексті підготовки до пісенного конкурсу «Євробачення» залучення досвіду Нідерландів у будівництві та обладнанні концертних залів та проведенні масштабних творчих заходів із великою кількістю гостей з усієї Європи.

Довідково

Карильйон (фр. carillon — «дзвін в усі дзвони») — ударний музичний інструмент, що являє собою набір точно налагоджених дзвонів, керованих спеціальною паличковою клавіатурою, яка називається «фламандською педаллю». Назва інструмента походить від латинського quadrillion – набір з чотирьох (дзвонів). Нині, за статутом Всесвітньої федерації карильйону, кількість дзвонів у карильйоні має бути не меншою ніж 23. Виключення стосовно кількості дзвонів можливе лише для інструментів, створених до 1940 року. Такі інструменти вважаються «історичними карильйонами». Великий внесок у розвиток світового карильйонного мистецтва зробила нідерландська фабрика «Петіт енд Фрітсен» і особисто її останній власник Франк Фрітсен.

Найпершим в Україні є збудований 2001 року карильйон Михайлівського Золотоверхого собору. Карильйон на Софійській дзвіниці було встановлено у 2008 р.

 

 

 

 

версія для друку