українська російська англійська
Представники Держпродспоживслужби та виробники вакцини проти нодулярного дерматиту обговорили перспективи реєстрації вакцини в Україні
19.08.2016 | 18:55
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа та фахівці департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби зустрілися з представниками компанії-виробника вакцини проти нодулярного дерматиту великої рогатої худоби (ВРХ).

Необхідність зустрічі обумовлена поширенням на теренах Європи захворювання на нодулярний дерматит ВРХ. Поширення вірусу уже зареєстровано на території Російської Федерації та Болгарії, з якими межує Україна. Враховуючи значне поголів’я ВРХ в Україні, відсутність вакцинації, а також зважаючи на джерела збудника хвороби, шляхи його розповсюдження та поширеність у світі, існує ризик занесення вірусу нодулярного дерматиту на територію нашої держави.

Під час зустрічі сторони обговорили результати експериментальних досліджень дієвості вакцини та досвід інших країн, які цю вакцину вже успішно застосовували. При цьому представники виробника представили результати та наукові статті щодо застосування цієї вакцини.

Оскільки однією із стратегій профілактики цього захворювання є вакцинація сприятливого поголів’я ВРХ, то учасники зустрічі обговорили можливість постачання вакцини у разі необхідності в Україну в стислі строки та розглянули питання реєстрації вакцин відповідно до чинного законодавства України.

 

версія для друку