українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко: Питання підтримки українців у Росії є дуже важливим
20.08.2016 | 15:13
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті VI Всесвітнього форуму українців, який відбувається в Українському домі. Віце-прем’єр-міністр від імені Уряду привітав усіх українців, які приїхали на Форум – а це понад 300 делегатів із 36 країн світу.

«Ми всі в Уряді знаємо, що 25 років тому, якби не українці у світі – українцям тут було би набагато важче вибороти незалежність. Ми відчували тоді підтримку і, що найважливіше, відчуваємо її зараз в часи російської агресії проти України», - наголосив В’ячеслав Кириленко.

Окремо Віце-прем’єр-міністр привітав 16 українців, які приїхали на Форум із Росії. Зазначив, що українській громаді зараз там важко як ніколи – їх там переслідують, проти них влаштовують провокації.

«Питання підтримки українців у Росії є дуже важливим. Насправді в РФ проживає близько 10 млн українців. Але останній офіційний російський перепис показав цифру в 2 млн, передостанній налічував 3 млн. Впроваджується цілеспрямована політика по денаціоналізації українців у Росії: Кремль хоче примусити їх бути ворогами свого народу і забути про своє коріння. Але ніхто із тих, хто відчуває себе українцем в Росії, не засуджує Україну і не цурається її», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Також В’ячеслав Кириленко у своєму виступі наголосив на важливості підтримки національної ідентичності українців: «В Європейському Союзі, міжнародній спільноті  ми цікаві як унікальна нація зі своїми здобутками, історією, мовою і культурою. І як би цього не хотілося нашим недругам, від власної національної ідентичності українці не відмовляться».

Віце-прем’єр-міністр запевнив усіх присутніх, що співпраця із українцями, які проживають за кордоном, і надалі буде пріоритетом для Уряду та української влади.

 

версія для друку