українська російська англійська
У Рівненській області зафіксовано спалах АЧС
22.08.2016 | 11:59
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Відповідно до оперативної інформації ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області 18 серпня 2016 року в домогосподарствах громадян в с. Озеро Володимирецького району, с. Вербівка Дубровицького району та с. Новорічиця Зарічненського району Рівненської області було зареєстровано захворювання та падіж свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 19.08.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 005474 п.м./16 від 19.08.2016).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС на місцях проведені засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

Для координації дій в Рівненську область виїхали спеціалісти Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

В осередках захворювань вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Довідково

У 2015 році 2 випадки АЧС вже було зареєстровано в Дубровицькому районі Рівненської області серед диких кабанів та в с. Будимля в особистому підсобному господарстві громадян.

 

версія для друку