українська російська англійська
Впродовж минулого тижня в Україні виникло 927 пожеж в екосистемах
22.08.2016 | 12:04
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Підрозділи ДСНС продовжують ліквідовувати пожежі на сільгоспугіддях, торфовищах, в лісових масивах, на відкритих ділянках місцевості. Так, впродовж минулого тижня було ліквідовано 927 пожеж у природних екосистемах на загальній площі 662 га. Зокрема, у лісових масивах – 46 пожеж на площі 52,7 га, на торфовищах – 8 пожеж на площі 5,5 га, на сільгоспугіддях – 8 пожеж на площі 20 га, на відкритих ділянках місцевості (трава, сміття, тощо) – 865 пожеж на площі 583,7 га.

Загалом з початку року зафіксовано вже 12 тис. 726 таких пожеж на площі 10 тис. 858 га, з яких: у лісових масивах – 591 пожежа на площі 858,4 га, на торфовищах – 120 пожеж на площі 53 га, на сільгоспугіддях – 293 пожежі на площі 1 тис. 70 га, на відкритих ділянках місцевості (трава, сміття, тощо) – 11 тис. 722 пожежі на площі 8 тис. 876 га.

Здебільшого основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах.

Пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. Тож, шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 10!

 

версія для друку