українська російська англійська
Триває завершальний етап реалізації Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року
25.08.2016 | 11:54
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив план заходів з виконання у 2016 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року.

У Мінсоцполітики наголошують, що Закон України „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року” від 05.03.2009 № 1065-VI – це перший законодавчий акт України, метою якого є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей в Україні відповідно до вимог Конвенції ООН про права дитини та з урахуванням цілей розвитку, проголошених Декларацією тисячоліття ООН, і стратегії Підсумкового документа Спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної Асамблеї ООН „Світ, сприятливий для дітей”.

На виконання зазначеного Закону Кабінетом Міністрів України щорічно затверджувалися заходи, спрямовані на виконання Загальнодержавної програми.

2016 рік – це останній рік дії згаданої програми, розповідають у Міністерстві. На цей рік передбачено реалізацію 157 заходів, спрямованих на збереження здоров’я дитини, підвищення якості медичних послуг для дітей, оздоровлення та відпочинок дітей, запобігання дитячій інвалідності, ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії серед дітей та молоді, упорядкування системи обліку бездоглядних і безпритульних дітей, удосконалення системи соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, сприяння своєчасному виявленню бездоглядних дітей, охоплення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання.

До виконання цих заходів центральними органами виконавчої влади залучатимуться громадські організації, що сприятиме становленню громадянського суспільства в Україні.

Також у Мінсоцполітики поінформували, що на сьогодні триває робота над проектом Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року, в якому будуть враховані  зауваження  Факультативних  протоколів  до Конвенції про права дитини, пріоритетні напрямки Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016 – 2021), положення Стратегії з прав людини (розділ „Забезпечення прав дитини”), затвердженої Указом Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015, та використано позитивний досвід у сфері забезпечення прав дитини. Головним принципом Національного плану дій буде пріоритетність забезпечення прав усіх дітей в Україні. 

 

версія для друку