українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко: Ми маємо підтримувати і розвивати українське книговидавництво
25.08.2016 | 17:18
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті Київської книжкової виставки до Дня Знань. У своєму вітальному слові В’ячеслав Кириленко наголосив, що книга і знання – це дві невід’ємні справи: бо коли немає книги, то нема і знання.

«Наше завдання – підтримувати книгу і книговидання. Українська держава повинна все зробити для того, щоб спеціальний податковий режим, тобто податкові пільги, для книговидавництва був збережений. Адже немає іншої держави в світі, крім України, яка буде це робити за нас. І хоча зараз є багато суперечок на цю тему, але я вважаю, що  книга, кіновиробництво і ще декілька гуманітарних сфер не повинні бути у цій дискусії», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

В’ячеслав Кириленко наголосив на важливості на законодавчому рівні врегулювати питання захисту українського книжкового ринку від російських книг пропагандистського, ворожого до України змісту та повідомив, що відповідний закон уже розроблено Урядом.

Також В’ячеслав Кириленко вручив дипломи лауреатам Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Під час заходу також відзначили лауреатів премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.

Книжкова виставка-ярмарок триватиме до 28 серпня. За 4 дні тут відбудеться понад 50 заходів – презентації нових видань, автограф-сесії, зустрічі з письменниками.

Довідково

Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2015 рік присуджено:

- у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» – Кущу Павлу Вікторовичу, письменнику і журналісту за книгу «АБВ, або Операція “Ставкозавр»;

- у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» – Кравцю Івану Семеновичу, художнику-графіку, ілюстратору, дизайнеру за художнє оформлення книги Джеймса Баррі «Пітер Пен»;

- у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» - творчому колективу театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети» у складі режисера-постановника Бутковського Миколи Юхимовича та художника-постановника, художника з костюмів Давиденко Ірини Віталіївни  за виставу «Кицькин дім»;

- у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» - творчому колективу державного підприємства «Українська кіностудія анімаційних фільмів» у складі автора сценарію Гузєєвої Наталії Анатоліївни, режисера Депояна Мануки Мкртічевіча та художника Серцової Валентини Германівни за анімаційний дитячий фільм «Халабудка».

Лауреатами премії ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності цього року стали:

- Володимир Біленко за книгу «Я тілько хаточку в тім раї…» Важкий шлях Тараса Шевченка до мрії, яка не збулася» та колектив авторів газети «Приазовський рабочий»;

- творча група філії Національної телекомпанії України «Центральна дирекція Канал «Культура» (Тетяна Баришпол, Ігор Приміський, Сергій Байдецький) за документальний фільм «Вставай, Маріє!»;

- радіонарис «Маловідомими шляхами Великого Кобзаря» оглядача редакції київської кореспондентської мережі «Українського радіо» Катерини Шевцової.

- у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію присуджено авторській групі у складі Олександра Бухтатого, Олександра Радченка та Гліба Головченка за наукову монографію «Україна медійна: на порозі інформаційної революції».

 

версія для друку