українська російська англійська
Президент України Петро Порошенко присвоїв звання Героя України чотирьом захисникам Батьківщини, двом із них посмертно
25.08.2016 | 18:14
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Під час урочистостей з відзначення 25 річниці Незалежності України, Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко присвоїв почесне звання Герой України начальнику штабу – першому заступнику командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України полковнику Андрію Ковальчуку та командиру роти снайперів 79 окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ ЗС України капітану Валерію Чибінєєву.

Полковник Андрій Ковальчук – учасник антитерористичної операції з квітня 2014 року. На посаді командира бригади 80 окремої аеромобільної бригади вміло та впевнено керував діями підпорядкованих підрозділів бригади у Луганській та Донецькій областях, організовував службу на блокпостах та опорних пунктах. Завдяки рішучим діям полковника Ковальчука, чітким та своєчасно відданим бойовим наказам, правильній організації ведення бойових дій та високому патріотизму, підрозділами бригади під його керівництвом було звільнено Миколаївку, Слов’янськ, Георгіївку, Лутугіно, Круглик, Новосвітлівку, Хрящувату, Переможне, Щастя, Трьохізбенку.

У ході ведення бойових дій у травні 2014 року під керівництвом офіцера було взято під охорону аеропорт Луганськ. Андрій Ковальчук особисто спланував правильну побудову оборони та організував ведення розвідки, професійно та вміло керував діями підпорядкованих підрозділів, завдяки чому було не допущено захоплення стратегічно важливого об’єкту противником. Під час штурму летовища бойовиками у серпні того ж року особисто керував його обороною, в ході чого було знищено до 200 одиниць техніки бойовиків і регулярних військ Російської Федерації та до 400 чоловік живої сили противника. За час АТО полковник Ковальчук був двічі поранений, та попри це залишався виконувати завдання разом з підпорядкованим підрозділом. Упродовж двох років під керівництвом офіцера, бригадою не допущено втрати боєздатності.

Капітан Валерій Чибінєєв з перших днів російської агресії став на захист територіальної цілісності та незалежності Батьківщини. У складі 1 аеромобільно-десантного батальйону брав участь у визволені Красного Лиману Донецької області. Під час ведення бойових дій в районі селища Бірюкове Луганської області в червні 2014 року підрозділ очолюваний капітаном Чибінєєвим знищив диверсійно-розвідувальну групу противника та взяв у полон двох бойовиків терористичних військ. Поблизу селища Ізваріне Луганської області у липні того ж року, разом із своїми побратимами він витягнув із підбитого танка трьох наших військовослужбовців. У січні 2015 року обороняв Донецький аеропорт поблизу злітної смуги летовища. Під час виконання бойового завдання на спостережному посту поблизу Авдіївки у липні 2016 року, в ході успішно проведених операцій групами снайперів під керівництвом капітана було знищено живу силу розрахунків кулеметів та гранатометів та одного снайпера. Загалом 12 підтверджених цілей. Наприкінці цього ж місяця отримав поранення внаслідок обстрілу позицій артилерією терористів. Незважаючи на це, продовжував керувати підрозділом, що дозволило утримати позиції, незважаючи на численні атаки терористів та обстріли території ворожою артилерією.

Також, за особисту мужність та героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі, Почесне звання Героя України Президент присвоїв солдату Ігорю Брановицькому та капітану Сергію Колодію (посмертно).

Солдат Брановицький Ігор Євгенович – навідник аеромобільно-десантного взводу 90 окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 81 оаембр ВДВ ЗС України, з листопада 2014 року по січень 2015 року виконував завдання у районі проведення АТО. 20 січня під час проведення операції з деблокування підрозділів, які обороняли Донецький аеропорт, за складних бойових умов, перебуваючи в оточенні у Новому терміналі аеропорту, особистим прикладом мобілізував особовий склад на боротьбу та надавав допомогу пораненим бійцям. В ніч з 20 на 21 січня, після підриву Нового терміналу, Ігор Брановицький залишився разом з пораненими, прикриваючи відхід бійців 90 оаемб, які, користуючись густим туманом відходили із вщент зруйнованої будівлі Нового терміналу.

21 січня, під час чергового допиту, аби позбавити від катування бойовиками його побратимів, він вказав на себе, як на кулеметника, який завдав великих втрат противнику, усвідомлюючи, що його можуть стратити. Після цього, за особисту незламність та непокору террористам, військовослужбовець був застрелений одним з ватажків терористів на прізвисько “Моторола”.

За час проходження служби рядовий Брановицький Ігор Євгенович зарекомендував себе виключно як грамотний, дисциплінований та працелюбний військовослужбовець. “Був психологічно стійкий в різних обставинах. Сумлінно ставився до виконання службових обов’язків. Самостійний, рішучий, спроможний виділити головне та прийняти обґрунтоване рішення, був прикладом для особового складу у виконанні своїх професійних обов’язків”. Таким він залишився у пам’яті бойових побратимів.

Капітан Колодій Сергій Володимирович – командир механізованої роти 93 окремої механізованої бригади оперативного командування “Південь” Сухопутних військ Збройних Сил України. З червня 2014 року брав участь у захисті Батьківщини в районі проведення АТО. Протягом липня-серпня 2014 року брав участь у блокуванні Донецького аеропорту. 28 вересня 2014 року під час бою в аеропорту м. Донецьк, особовий склад, який ніс чергування на взводному опорному пункті був заблокований незаконними збройними формуваннями. Отримавши інформацію про бій на взводному опорному пункті, для рятування життя підлеглого особового складу, капітан Колодій Сергій Володимирович, один, на БМП-2 висунувся для деблокування підрозділу, без прикриття.

Під час атаки противником був змушений вступити в нерівний бій з танком російської армії, даючи можливість особовому складу вийти з опорного пункту і не потрапити у полон. У ході бою БМП було знищено танком, а капітан Сергій Колодій загинув, гідно виконавши свій військовий обов’язок.

Ціною власного життя капітан Сергій Колодій врятував двадцятьох бойових побратимів. Так міг вчинити тільки справжній офіцер, герой і патріот. Сергій загинув за Україну, захищаючи її цілісність і незалежність. Загинув за єдиний український народ.

версія для друку