українська російська англійська
ДСНС закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах
26.08.2016 | 12:00
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Щодня підрозділи ДСНС виїжджають для ліквідації пожеж на відкритих ділянках місцевості, сільгоспугіддях, полях, торфовищах, в лісових масивах. Так, впродовж минулої доби в Україні виникло 108 пожеж у природних екосистемах на загальній площі 70 га. Загалом з початку року зафіксовано 13 тис. 429 пожеж в екосистемах на площі 11 тис. 320 га.

Зокрема, впродовж 24 серпня рятувальники Житомирщини ліквідували 6 загорань сухої трави загальною площею 4,8 гектари. Пожежі виникали в с. Гута-Добринь Хорошівського району, селищі Кикова Новоград-Волинського району, містах Бердичеві та Малині, Житомирському районі.

Здебільшого основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Крім того, після завершення зернозбиральної кампанії аграрії випалюють пожнивні залишки, що категорично заборонено, адже такі дії можуть стати причиною масштабних пожеж.

Пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Тож, шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Особливу увагу варто звернути жителям Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської областей, де за прогнозами Укргідрометцентру, 26 серпня утримається надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. В першу чергу, не випалюйте пожнивні залишки на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

 

версія для друку