українська російська англійська
Відкриття постійної виставки до 160-річчя Івана Франка - перший крок до створення музею українського Пророка у Києві, - Ганна Старостенко
27.08.2016 | 19:16
КИЇВСЬКА МДА

У день народження Івана Франка Музей видатних діячів української культури за сприяння Київської міської державної адміністрації презентував постійну експозицію, присвячену національному генію. «Відкриття постійної виставки «Іван Франко і Київ» – це перший крок на шляху до створення музею Івана Франка у Києві», – повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко у вітальному слові.

«Від сьогодні кияни та гості нашого міста матимуть можливість дізнатися про безліч цікавих фактів з життя геніального митця, про його плідну співпрацю з найвідомішими діячами України. Переконана, що на шляху до євроінтеграції особливо важливо презентувати не лише українській, а й світовій громадськості самобутність української культури, одним із найвидатніших представників якої є Іван Якович Франко», – наголосила Ганна Старостенко.

Вона додала, що київська міська влада робить усе можливе для підтримки музеїв, адже збереження національних історичних та культурних надбань є одним із найважливіших завдань сьогодення. Так, за підтримки КМДА для відкриття виставки у Києві вдалося віднайти унікальні експонати, серед яких особисті речі, фотографії та рідкісні видання Великого Каменяра. Загалом колекція майбутнього музею налічує 700 експонатів, зібраних київськими та галицькими науковими установами.

Зазначимо, що відкриття у столиці постійної експозиції, присвяченої українському Пророку, є однією з надзвичайно важливих подій серед величезної кількості заходів із вшанування пам'яті Івана Франка. Наразі у музеях комунальної власності міста відкрито декілька виставок, тривають літературно-мистецькі вечори та лекції, проведено художні читання. Не залишаються осторонь і театри: Київський експериментальний театр «Золоті ворота» презентував прем’єру «Украденого щастя», а Київський академічний драматичний театр на Подолі – прем’єру ліричної драми  «Сойчине крило».

 

 

 

 

версія для друку