українська російська англійська
Андрій Рева: Наша мета - 12 хвилин на надання соціально-адміністративних послуг і не більше ніж півгодини - на очікування у «прозорих офісах»
29.08.2016 | 12:36
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Ознайомлення з діяльністю центрів надання адміністративних послуг Харкова та ходом підготовки до реалізації загальноукраїнського проекту «прозорих офісів» представники Міністерства соціальної політики на чолі з Міністром Андрієм Ревою почали із центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Шевченківського району міста.

Як відомо, питання створення в Україні мережі «Прозорих офісів», що базуються на передовому, дієвому досвіді і мають своєю метою реформування неефективного державного апарату, стоїть на порядку денному Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, що результатом установчої виїзної наради 26 травня 2016 року у м. Вінниця, під час якої представники п’яти найкрупніших міст України – тоді ще гіпотетичних учасників пілотного проекту - ознайомились із роботою Вінницького міського центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс», стало рішення, за яким міста Одеса, Дніпро, Харків, Київ та Львів зголосилися стати першими. Найближчим часом до них має приєднатися ще й місто Черкаси.

Власне перший візит – в рамках здійснення аналізу стартової готовності цих міст - відбувся до Харкова, бо саме колишня столиця України й лідирує в підготовчих роботах. Передбачається, що вже в наступному році у Шевченківському та Київському районах Харкова, а саме в райадміністраціях, де вже працюють центри надання адміністративних послуг, будуть відкриті два центри надання соціальних послуг «Прозорий офіс». Сьогодні там активно ведеться реконструкція приміщення.

«Люди повинні отримувати адресну допомогу, субсидії, послуги Пенсійного фонду максимально швидко із можливістю попереднього електронного запису, подачі документів в електронному вигляді, - переконаний Андрій Рева. - Наша мета – 12 хвилин на надання послуг і не більше ніж півгодини - на очікування. Протягом трьох-п’яти років ми плануємо відкрити офіси в усіх містах обласного значення, пізніше – в районних центрах».

Окрім ознайомлення з роботою районних, раніше створених у місті «прозорих офісів» та Центру надання адміністративних послуг Харкова, делегація Міністерства відвідала також Харківський міський центр зайнятості та побувала в Українському науково–дослідному інституті протезування, протезобудування та відновлення працездатності. Під час зустрічі з працівниками НДІ особлива увага акцентувалася на проблемах та здобутках в сфері надання допомоги потребуючим - і бійцям АТО, і мирним мешканцям – щодо протезування кінцівок та повернення до рухливого способу життя після травм хребта.

Підбиваючи підсумки робочої поїздки до Харкова, Міністр соціальної політики Андрій Рева зауважив, що, зважаючи на активні темпи, з якими ведуться перебудовчі роботи, а головне – на високу зацікавленість у цьому керівництва міста, зокрема його голови – Геннадія Кернеса, Харків, вочевидь, може стати тим містом, що першим відчинить двері своїм мешканцям у оновлені інноваційні центри надання адміністративно–соціальних послуг.

 

версія для друку