українська російська англійська
Наше завдання - поступово перевести житловий фонд України до найвищого класу енергоефективності, - Геннадій Зубко
31.08.2016 | 09:06
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Створення Фонду енергоефективності дасть можливість привести вітчизняне законодавство у відповідність до норм ЄС. Йдеться про стандартизацію енергоефективності будинків і комерційний облік послуг. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю газеті «Сегодня».

«Людина, утеплюючи своє житло, повинна розуміти, що може досягти не 10-15% економії, а 40-50%. Є приклади, коли економія перевищує 70%. Саме завдяки Фонду в майбутньому українці зможуть компенсувати частину витрат після того, як клас будинку буде переведений у вищий клас енергоефективності. Наше завдання — поступово перевести житловий фонд України до найвищого класу, як в Польщі або Чехії. Створенням Фонду ми досягаємо двох цілей: надаємо технічне рішення людям з впровадження енергоефективних заходів та надаємо фінансову підтримку кожній сім’ї», — наголосив Геннадій Зубко.

Він також зауважив, що вкрай важливим є й те, що модель Фонду дозволяє залучити і європейські кошти, а не тільки ресурс держбюджету. «Наприклад, Німеччина вже готова виділити фінансовий ресурс на ці цілі. Європейський Союз теж нас підтримує», — підкреслив Геннадій Зубко.

 

версія для друку