українська російська англійська
Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на вересень 2016 року
31.08.2016 | 09:30
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

30 серпня 2016 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на вересень 2016 року, у якому взяли участь представники Держводагентства, Мінагрополітики, Держрибагентства, Укргідрометцентру, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», ДП «Енергоринок», ДП «Укрводшлях», Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, Хмельницького облводресурсів та Дніпровського БУВР.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у вересні 2016 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та Дністровського водосховищ у вересні 2016 року.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у вересні 2016 року очікується в середньому 425 м3/с, або 55% від норми.

Каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, встановленому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 серпня його вільний об’єм складає 2517,4 млн. куб. м, що не суперечить Правилам експлуатації.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на вересень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, безпечних умов життєдіяльності населення, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у вересні 2016 року.

Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 жовтня рівень води у водосховищі має бути в межах 102,60-102,50 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води у верхньому б’єфі водосховища станом на 1 жовтня має бути в межах 91,35-91,45 м БС.

По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок поступового спрацювання. Станом на 1 жовтня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,10-80,00 м БС (середній рівень води у водосховищі - дані Укргідрометцентру). 

По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,80-64,00 м БС.

По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче НПР (51,4 м БС). За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.

По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 жовтня рівень води у водосховищі має бути в межах  15,50-15,40 м БС.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.

За інформацією Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у вересні очікується в межах 70-110 м3/с, або 47% від норми.

Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 100 - 110 м3/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

Рекомендувати закладам санепідслужби МОЗ України забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води в Дністровському водосховищі та  санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Мінрегіон, Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України та інших заінтересованих  учасників водогосподарського комплексу Дністра.

 

версія для друку