українська російська англійська
У Міністерстві фінансів відбулась нарада щодо формування місцевих бюджетів на 2017 рік
31.08.2016 | 12:42
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

30 серпня у Міністерстві фінансів відбулась розширена нарада з регіонами щодо бюджетної політики на 2017 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. У заході під головуванням заступника Міністра Сергія Марченка взяли участь представники департаментів фінансів обласних держадміністрацій, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, Комітету ВР з питань бюджету, Держказначейства, проекту "Гендерне бюджетування в Україні" та ін.

Під час наради представники Мінфіну прозвітували про стан виконання місцевих бюджетів у поточному році та розповіли про основні підходи та особливості їх формування на 2017 рік.

Наразі Міністерство фінансів продовжує роботу над складанням проекту держбюджету-2017 та проектом прогнозу ДБУ на 2018-2019 рр. У рамках бюджетної реформи Мінфін змінює процес бюджетування, виходячи не з видатків та побажань, а саме від доходів та реальних можливостей.

За словами заступника Міністра фінансів Сергія Марченка, серед основних новацій бюджету-2017 – перехід місцевих бюджетів на програмно-цільовий метод бюджетування. Він передбачає, що формування бюджетів буде зорієнтовано не на існуючі ресурси бюджету, а на їх ефективне використання. Окрім того, для більш ефективного управління майном медичних та освітніх закладів, що належать до комунальної власності, видатки на комунальні послуги з 2017 року передаватимуться на фінансування цих закладів.

"Наразі ми працюємо над збалансуванням показників бюджету. Наша мета – отримати реальний та ефективний кошторис країни, який буде стимулювати економічний розвиток та зростання. Для цього ми регулярно проводимо консультації щодо балансування держбюджету на 2017 рік. Хочу, щоб ми з вами виробили спільні рішення, як процес змін та реформування зробити більш ефективним та мінімізувати втрати місцевих бюджетів", - зазначив заступник Міністра фінансів Сергій Марченко.

 

версія для друку