українська російська англійська
Андрій Рева: Для ефективного способу боротьби з тіньовою зайнятістю ми вже відпрацьовуємо певні позиції
31.08.2016 | 14:46
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

«Нам приємно вітати Вас у стінах Міністерства соціальної політики України, оскільки наша співпраця є дуже плідною», - заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева на зустрічі з представниками місії Міжнародної організації праці (МОП). За словами Міністра, одним із прикладів результативної співпраці є спільна робота над Трудовим кодексом.

Окрім керівника Міністерства, участь у зустрічі взяли Перший заступник Міністра Ольга Крентовська, заступник Міністра – керівник апарату Віктор Іванкевич, директор департаменту заробітної плати та умов праці Олександр Товстенко та ін. Міжнародну делегацію представляли експерт департаменту адміністрації праці, інспекції праці та безпеки і гігієни праці Жоакім Пінта Нунеш, експерт департаменту адміністрації праці, інспекції праці та безпеки й гігієни праці Арсеніо Фернандес Родрігес, фінансовий менеджер проекту Петра Вереб та інші.

Темою зустрічі стало обговорення Проекту «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» на період до 31 березня 2018 року, що починає свою реалізацію. Проект було розроблено за результатами оцінки ситуації у сфері інспекції праці, проведеної експертами МОП у 2015 році на основі консультацій з фахівцями Мінсоцполітики, Держпраці, представниками профспілкових об’єднань і організацій роботодавців. Загальною метою проекту є підтримка Уряду в реформуванні системи інспекції праці для всебічного забезпечення дотримання трудового законодавства. Також Проект має допомогти в усуненні інституціональних і правових прогалин у національних механізмах забезпечення додержання трудового законодавства, зокрема в контексті діяльності Державної служби України з питань праці (Держпраці).

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що однією з найбільших проблем у сфері оплати праці є тіньова зайнятість та відсутність офіційної заробітної плати. Найбільше подібних порушень у будівельній галузі, готельно-ресторанному бізнесі й у всій сфері послуг.

«Ми зараз відпрацьовуємо ефективний спосіб боротьби із тіньовою зайнятістю і вже маємо декілька дієвих пропозицій», - сказав Андрій Рева.

У свою чергу експерти МОП зазначили, що, окрім зазначеної співпраці, можуть фахівцям Міністерства соціальної політики допомогти в розробці та наданні законодавчих директив з охорони та гігієни праці.

 

версія для друку