українська російська англійська
Андрій Рева: Для найповнішого вирішення соціальних, правових проблем людей потрібно говорити відверто
31.08.2016 | 15:39
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Зустріч Міністра соціальної політики Андрія Реви з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіоною Фрейзер почалася із обговорення поточної ситуації в Україні у сфері соціального захисту найвразливіших верств населення.

«Тема, якою ви опікуєтесь, є важливим напрямком діяльності й нашого Міністерства, - зазначив Міністр. – Адже воно опікується саме соціальним захистом, а це сьогодні, на жаль, найпроблемніша сфера нашого життя. Наприклад, погляньмо на ті ж соціальні стандарти: мінімальна пенсія – 50 доларів, мінімальна зарплата – 75 доларів. Із 12,5 мільйона пенсіонерів 7,5 мільйона мають пенсію меншу за прожитковий мінімум. Важко собі навіть уявити в світі ще країну з такими низькими соціальними показниками. Тому боротьба з бідністю – головне наше завдання. Друга проблема - торгівля людьми. Це також ганебне явище, що потребує доволі серйозних підходів у протидії йому. Ну, і третя, обтяжуюча життя, проблема – це бойові дії на Сході України».

Наслідкам для нашої країни військової агресії з боку сусідньої держави учасники зустрічі приділили найбільше часу. Зокрема, розмова торкнулася порушення всіх прав людини на окупованій території: права на особисту безпеку, на життя, на соціальні виплати.

«Ми не можемо забезпечити права людини на території, яку ми не контролюємо, бо там не можуть виконувати свої функції українські органи державної влади, - сказав Міністр соціальної політики. – Ми цінуємо допомогу, що її надають наші міжнародні партнери, організації, і в першу чергу ООН. Сподіваємося, що наш голос буде почутий міжнародним товариством, і люди за кордоном краще зрозуміють проблеми нашої країни. Водночас я розумію, наскільки вам складно буде бути об’єктивними».

Пані Фрайзер зазначила, що незважаючи на те, що Місія постійно співпрацює із органами державної влади України, зокрема у сфері соціального захисту, однак мета цієї зустрічі установити тісніші, тривалі, робочі стосунки.

«Ми захоплюємося вашою роботою і розглядаємо Міністерство соціальної політики, як ключове й у нашій роботі, - сказала Голова Моніторингової місії ООН. – Адже саме ви надаєте допомогу потребуючим».

Наразі, крім інших гострих питань, Місію цікавлять проблеми виплат переселенцям та умови відновлення соціальних виплат громадянам України на окупованій території.

Андрій Рева вкотре поінформував, що ці умови прописані міжнародним документом - Мінськими угодами.

«У пункті 8 Мінських домовленостей якраз і виписана логіка відновлення соціальних виплат на окупованих територіях, - пояснив Міністр соціальної політики. – Основне – це припинення вогню, відвід озброєння, повернення заручників, проведення виборів, відновлення діяльності органів влади, підконтрольних Україні».

Також Міністр навів переконливі докази того, що пенсійні виплати на непідконтрольних Україні територіях стали справжнім бізнесом ділків, а Україна при тому, що сама потребує фінансової підтримки, втрачає мільйони гривень. Однак Міністр соціальної політики додав, що він розглядає різні можливості законного врегулювання відновлення виплат українським громадянам на окупованій території. А основною умовою реалізації цього наміру є фізична ідентифікація, потребуючих виплат, осіб.

Розглянули сторони й проблему психологічної реабілітації воїнів АТО, зокрема, можливість якнайшвидшого впровадження якісного процесу цієї реабілітації.

У свою чергу наприкінці зустрічі пані Фрейзер зазначила максимальну відкритість фахівців Міністерства до зауважень Місії ООН, адже, на її думку, це і є конструктив ООН, для допомоги як Міністерству, зокрема, так і Україні загалом.

«Ми нічого не приховуємо й не збираємось цього робити, - сказав Андрій Рева. – Проблем з правами людей у нашій країні чимало. Ми ж хочемо, щоб їх не було, а для цього потрібно просто відверто говорити».  

 

версія для друку