українська російська англійська
У вересні в Києві пройде ІІ форум "Патріотичні екскурсії по Україні"
02.09.2016 | 12:47
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

З 12 по 14 вересня 2016 року у Києві відбудеться другий форум «Патріотичні екскурсії по Україні».

Про роль і призначення форуму розповіли під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі його організатор Сергій Бахін та координатори: з боку держави — начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Микола Ляхович, з боку громадськості - Володимир Загривенко та Олексій Самохвалов.

«Будучи волонтером-екскурсоводом у рамках бібліотечної асоціації «Як тебе не любити, Києве мій», я зрозумів, як мало в нас екскурсій, пов'язаних з українською тематикою. Завдяки ініціативі «Створення патріотичних екскурсій по Україні» ми хочемо привернути увагу молоді до наших витоків», - відкрив Сергій Бахін історію та ідею виникнення проекту.

Про важливість популяризації історії власної країни для молодого покоління говорив і начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту: «До того, як у 2015 році при Мінмолодьспорту був створений відділ національно-патріотичного виховання, в Україні за роки незалежності не було підрозділу, який би займався формуванням громадської свідомості. Наслідки цього ми можемо спостерігати сьогодні на Сході та Півдні України», - зазначив Микола Ляхович.

«Після створення відділу, до Міністерства почали звертатися громадяни, які хотіли проводити патріотичні екскурсії, пов'язані з українським державотворенням. Ідея розвивалася паралельно. Міністерство отримало фінансування на розвиток проектів національно-патріотичного напрямку. Сергій Бахін, спільно з КМДА, подав проект, який був затверджений разом з планом заході», - додав він.

Проект був започаткований у рамках Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки на виконання в рамках затвердженого розпорядженням Уряду «Плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2016 рік» від 25.12.2015 р. №1400. Головною метою ініціативи є, шляхом проведення подібних екскурсій, сформувати національно патріотичний світогляд української молоді.

На відміну від першого Форуму, що проходив у травні цього року і носив здебільшого ознайомчий та теоретичний характер, учасники другого заходу освоюватимуть практичну сторону роботи. Майбутні екскурсоводи протягом трьох днів створюватимуть і презентуватимуть екскурсії, розроблятимуть маршрути у власних регіонах, та прослухають лекції від відомих істориків й фахівців з туризму.

 

 

версія для друку