українська російська англійська
Військова делегація України ознайомилася із структурою стратегічних комунікацій Естонської Республіки
05.09.2016 | 16:06
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Офіцери управління комунікацій та преси Міністерства оборони України та управління зв’язків з громадськістю ЗС України здійснили робочий візит до Естонської Республіки, в рамках якого познайомилися з досвідом створення системи стратегічних комунікацій на рівні держави, оборонного відомства та Сил Оборони Естонської Республіки.

Важливою складовою програми були зустрічі і конструктивні дискусії з представниками департаментів стратегічних комунікацій в апараті Прем’єр-міністра Естонської Республіки, відповідних структур у Міністерстві оборони та в Силах Оборони цієї країни, які відповідають за практичне втілення принципів ефективного зв’язку із засобами масової інформації та з громадськістю.

Крім того, представники Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України познайомилися із роботою комунікаційного офісу Кайтселійту (Ліги оборони Естонії), яка поєднує навколо ідеї захисту Батьківщини практично всі верстви населення країни та відіграє важливу роль як в її обороні, так і у підготовці мобілізаційного резерву для Сил Оборони Естонії.

«Для нас було надзвичайно корисно побачити, наскільки розумно структурована система стратегічних комунікацій Естонії. Це, де-факто, система інформаційного супроводження урядових рішень, координуючу роль у якому відіграє Офіс Прем’єр-міністра, але комунікаційні офіси міністерств мають власну відповідальність за донесення до суспільства інформації щодо власних рішень та діяльності. Це, а також чітка координація інформаційної політики між Кабінетом Міністрів і міністерствами, дозволяє Таллінну дійсно говорити «одним голосом», – зазначив за підсумками візиту заступник начальника управління комунікацій та преси МО України полковник Олександр Мотузяник.

У свою чергу начальник управління зв’язків з громадськістю ЗС України підполковник Богдан Сеник відзначив високий рівень та ефективність системи комунікацій Сил Оборони Естонської Республіки зі ЗМІ, зокрема, високий рівень ексклюзивного контенту, який виробляється у межах цієї системи.

«Підтримка Сил Оборони з боку населення Естонії сягає більше 92 відсотків, і це, серед іншого, є результатом роботи національного естонського «Страткому». Ми в Збройних Силах України нині беремо участь у створенні подібної структури, тож досвід естонських колег є для нас дуже корисним. У Таллінні ми мали абсолютно відкриті, зацікавлені та щирі дискусії. Важливо, що на кожному кроці ми відчували підтримку та солідарність естонців з боротьбою, яку народ України та наші Збройні Сили ведуть проти російської агресії», - зазначив підполковник Богдан Сеник.

Представники Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України також взяли участь у семінарі, який було організовано за сприяння Талліннського Міжнародного Центру безпеки й оборони. Захід в рамках цієї дослідницької організації був цілком присвячений розвитку ситуації на сході України, зокрема, в районах проведення АТО, а  також заходам МО і ГШ ЗС України з протидії агресивній російській пропаганді. Тема викликала неабиякий інтерес, тож українські офіцери відповіли на численні запитання журналістів, експертів та дипломатів, які взяли участь у семінарі.

 

 

 

версія для друку