українська російська англійська
Андрій Рева: Ми ведемо важкі перемовини у Мінську, аби якнайшвидше відновити соціальну справедливість щодо наших громадян на окупованій території України
05.09.2016 | 16:35
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Тема проблем і наслідків військових дій на Сході України одна із основних, що досить часто обговорюються у стінах Міністерства соціальної політики України з представниками різних міжнародних впливових організацій. На останній зустрічі керівника відомства Андрія Реви із представниками Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні розглядалися саме ці питання. Очолював групу представників Місії ООН спеціальний доповідач Ради ООН з прав людини з питань прав ВПО Чалока Беяні.

Міністр соціальної політики Андрій Рева зосередив увагу не лише на українському погляді (що базується на реальних фактах) на російську агресію, а й на її геополітичних витоках й формах. Також Андрій Рева відзначив ключові кроки, що прописані в Мінських домовленостях, які необхідно здійснити, аби подолати наслідки військової агресії, зокрема, й у частині вирішення проблем як внутрішньо переміщених осіб, так і тих громадян України, котрі залишилися на тимчасово окупованій українській території. Щодо останнього, то пан Беяні звернув на це особливу увагу. За поясненням Андрія Реви, щодо відновлення усіх, у тому числі й соціальних, прав і свобод нашим людям на окупованій території, ведуться досить складні й важкі переговори в Мінську.

„Не наша вина в тому, що бандитські угрупування на території Донбасу не припиняють стрільбу, - аргументує Міністр соціальної політики. – Або хіба ми винні в тому, що вони не хочуть повернути наших заручників, навіть безруких і безногих. Їх цікавить лише одне питання – і це далеко не проблема виплат чи не виплат мешканцям тих територій – вони хочуть амністію за всі злочини, які вони зробили. Але цього не буде”.

І взагалі, якщо здійснювати виплати зараз без законних підстав і врегулювання, то за українським законодавством це прирівнюватиметься до фінансування тероризму.

Також сторони зустрічі зупинились на обговоренні постанов, що були прийняті Урядом у червні, які прибрали неузгодженість виплат переселенцям.

„Порівняно із моїм попереднім візитом в Україну, тепер я бачу, що нинішній Уряд не відгороджується, а глибоко втягнутий, як і Міністерство соціальної політики, в процес забезпечення всім необхідним переселенців, - зазначив доповідач Ради ООН з прав людини з питань прав ВПО Чалока Беяні. - Я бачу, що проблеми ВПО ще тривалий час будуть на порядку денному української влади. Адже зрозуміло, що проблеми ВПО в Україні не унікальні, але в Україні є свої унікальні обставини”.

У свою чергу Міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив, що спільними зусиллями із представниками Моніторингової місії ООН можна буде якісніше і оперативніше допомогти нашим громадянам, як на підконтрольній Україні території, так і по той бік лінії розмежування.

У зустрічі також взяли участь Юг Біссо, старший радник з правових питань Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) в Україні, та Фіона Фрейзер, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, УВКПЛ ООН.

Зустріч була організована Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR) в Україні.

 

версія для друку