українська російська англійська
У Мінкультури відбулася зустріч з експертами Реанімаційного Пакета Реформ
06.09.2016 | 12:18
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з експертами об’єднання громадських організацій РПР – Реанімаційний Пакет Реформ.

Темою зустрічі стало питання організації та прозорості висвітлення проведення Міністерством культури конкурсного відбору на посади керівників культурно-мистецьких закладів.

Під час розмови Міністр культури приділив першочергову увагу проблемам, які нині стоять на заваді здійсненню реформуванню існуючої системи в культурній сфері. Зокрема, щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та проведення конкурсної процедури призначення керівників закладів культури.

Міністр культури наголосив, що у багатьох випадках великою проблемою проведення конкурсів на заміщення керівних посад є те, що професійне середовище майже не подає заявок на участь до конкурсних комісій, тому ситуація залишається непростою.

«Давайте разом обговорювати плюси та мінуси існуючої ситуації з конкурсами, варто зрозуміти де і чому є найбільші проблеми, де треба загострити увагу, а де вже ми бачимо позитивні зрушення. Я дав розпорядження, щоб конкурси проводились максимально публічно, оголошували їх завчасно, щоб забезпечувалася пряма відео трансляція процедур , - сказав Євген Нищук.

Мінкультури, на жаль, не володіє медіа ресурсами, щоб висвітлювати конкурсні процедури на провідних телеканалах. Тому сподіваємось, що громадськість та журналісти залучаться до процесу і допоможуть нам. Саме від нашої спільної праці і залежить ефективність змін».

Міністр також підкреслив – сам процес організації конкурсу має дотримуватися чіткого порядку, бути прозорим, а до складу комісій мають входити кваліфіковані експерти, що користуються повагою у професійному середовищі.

«Процедура проведення конкурсу чітко висвітлені у  Законі. З боку Міністерства культури  зроблено все необхідне для його чіткого виконання, затверджено Порядок формування на конкурсній основі кадрового складу  закладів культури, який зареєстровано  в Мінюсті у липні цього року, ми його дотримуємося. Кожен орган виконавчої влади  міг би розробити так само і використовувати його в дії,»- додала заступник Міністра  Тамара Мазур.

Під час обговорення було досягнуто порозуміння та домовленість, що РПР буде сформована група фахівців, які активно долучатимуться до співпраці у питаннях проведення  конкурсних відборів на посади керівників закладів культури.

 

версія для друку