українська російська англійська
Павло Хобзей: Створення в Україні навчально-практичних центрів дозволить підняти престиж робітничої професії
06.09.2016 | 17:18
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

6 вересня 2016 року в професійно-технічному навчальному закладі «Броварський професійний ліцей» (м. Бровари, Київська область) відбулося відкриття нового міжрегіонального навчально-практичного центру з підготовки фахівців у сфері санітарних технологій. Цей центр створено завдяки співпраці Міністерства освіти і науки України та Швейцарського бюро співробітництва, а також швейцарської компанії Geberit International Sales AG. 

«Для якісного навчання кваліфікованого робітника необхідні три компоненти: по-перше – майстри, які знаються на новітніх технологіях, по-друге – сучасне устаткування, на якому будуть навчатися учні. По-третє – розхідні матеріали, що будуть використовуватися під час навчання. І все це ми маємо завдяки українсько-швейцарському проекту державно-приватного партнерства», - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Заступник Міністра також повідомив, що такі центри створено в Рівненській Чернігівській, Полтавській, Дніпропетровській та Одеській областях. «Понад 2 млн грн вкладено в кожне з училищ на створення навчально-практичного центру. Подібні центри піднімуть престижність робітничої професії, адже готуватимуть якісних фахівців, які матимуть попит на ринку праці», - підкреслив Павло Хобзей.

Директор Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва Хольгер Тауш підкреслив важливість розвитку державно-приватного партнерства в професійній освіті та впровадження такого досвіду в Україні.

«Ми впроваджуємо в Україні модель партнерства з приватним сектором - компанією Geberit. Завдяки поєднанню фінансування від народу Швейцарії та приватної компанії досягається позитивний результат. У Швейцарії в цьому напрямку є досить багатий та успішний досвід, який можна адаптувати в українській професійній освіті», - наголосив Хольгер Тауш.

За словами директора ліцею Миколи Ладана, ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей» єдиний навчальний заклад серед ПТНЗ Київської області, який здійснює підготовку за професією «монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

Броварський професійно-технічний заклад має 35-річну історію. За цей час навчальним закладом підготовлено близько 12 тисяч кваліфікованих робітників, 9 тисяч з яких отримали кваліфікацію з двох і більше професій. У цьому закладі разом із здобуттям робітничої кваліфікації випускники мають можливість отримати повну загальну середню освіту. Сьогодні професійно-технічний заклад дійснює підготовку робітничих кадрів за напрямами: будівельні, монтажні і ремонтно–будівельні роботи; електротехнічне виробництво; професії громадського харчування; автомобільний транспорт.

 

Довідково

Міністерство освіти і науки України, Швейцарська Конфедерація, представлена Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва, і компанія «Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ» співпрацюють в рамках меморандум щодо проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні». Geberit International Sales AG – швейцарська компанія, яка на європейському ринку є лідером у санітарних технологіях і має власний підрозділ в Україні.

Загальний бюджет цього проекту складає 472 тис. швейцарських франків (400 тис. франків – за рахунок швейцарського Уряду, 72 тис. франків – внесок компанії  Geberit International Sales AG).

У проекті беруть участь шість українських професійно-технічних закладів України: державний професійно-технічний навчальний заклад «Броварський професійний ліцей», Дніпропетровське вище професійне училище будівництва, державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти», державний навчальний заклад «Полтавське вище міжрегіональне професійне училище ім. С. Бірюзова», Вище професійне училище № 22 м. Сарни (Рівненська область), Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту.

Виконавцем проекту з української сторони став ресурсний центр ГУРТ – добре відомий експертно-консультаційний центр у сфері програмного та проектного менеджменту.

 

версія для друку