українська російська англійська
Володимир Гройсман: Глибоко переконані, що Європа здолає виклики сьогодення, а Україна буде сильним партнером і членом ЄС
06.09.2016 | 20:23
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Виклики, з якими стикнулися Європейський Союз і Україна, мають спільне коріння та потребують консолідації західного світу заради відстоювання європейських цінностей, міжнародного права та поваги до суверенітету інших народів. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час пленарної панелі Форуму "Чи може Центральна Європа говорити одним голосом?" у рамках 26-го Економічного форуму у м. Криниця-Здруй за участі глав урядів України та держав Вишеградської групи у вівторок.

"Ті виклики, які сьогодні є і в Європейському Союзі, і в Україні потребують консолідації західного світу, тому що сьогодні і в Україні відбувається боротьба за європейські цінності, за непохитність міжнародного права, за повагу до суверенітету інших народів і за право на самовизначення, що є фундаментальним для сьогодення і майбутнього у тому числі Європейського Союзу", - наголосив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр звернув увагу на те, що Україна вибрала і виборола свій шлях за 25 років незалежності: "У той час, коли держава йшла не тим напрямком, у той час, коли люди відчували, що є загроза введення диктатури, є загроза і реальне нехтування їхніми правами і гідностями, люди виходили і говорили: "Ні. Ми - європейці, ми хочемо жити в єдиній, європейській сім'ї".

У 2014 році багато українців заплатили своїм життям за право жити у вільній, демократичній, унітарній, суверенній країні, наголосив Володимир Гройсман.

Разом з тим "східний сусід" нехтує правом України на європейську інтеграцію і робить все для того, щоб зупинити її на цьому шляху. "Але і це ми здолаємо. Ми пройдемо шлях, який зробить і Україну сильнішою", - підкреслив Голова Уряду.

За його словами, євроінтеграційний вибір країни залишається незмінним, незважаючи на виклики, які  постали в Європейському Союзі.

При цьому коріння викликів, з якими сьогодні стикнулися ЄС та Україна, приблизно однакове, зауважив Прем'єр-міністр. Голова Уряду зазначив, що є багато недругів, які хочуть зруйнувати ЄС, тому що напевно заздрять досягнутим успіхам об'єднання.

"Я глибоко вірю у те, що ті виклики, і вибухи, і загрози, які є сьогодні, за великим рахунком, зроблять Європейський Союз сильнішим, міцнішим", - заявив він.

Володимир Гройсман запевнив, що українці та він особисто вболівають за ЄС.

"Ми глибоко переконані, що Європа здолає ті виклики, які є, а Україна буде сильним партнером, а в перспективі і членом Європейського Союзу", - підкреслив Прем'єр-міністр.

 

 

 

версія для друку