українська російська англійська
Володимир Гройсман: Підтримка України іншими державами дасть спільну відповідь цивілізованого світу щодо неприпустимості агресії у сучасному світі
06.09.2016 | 21:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Підтримка України іншими державами у проведенні реформ та тиску на Російську Федерацію дасть спільну відповідь цивілізованого світу щодо неможливості вчинення агресії у сучасному світі та порушення міжнародного права.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час пленарної панелі Форуму "Чи може Центральна Європа говорити одним голосом?" у рамках 26-го Економічного форуму у м. Криниця-Здруй за участі глав урядів України та держав Вишеградської групи у вівторок.

"Сьогодні допомога Україні потрібна настільки, наскільки Україна сьогодні потрібна Європейському Союзу. На прикладі України ми можемо змінити і зупинити агресора. Ми можемо показати, що неможливо у сучасному світі робити те, що зробила Росія. І тому наша позиція має бути спільною щодо тиску на агресора, на того, хто зневажає міжнародне право", - заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр наголосив, що ситуація, в якій перебуває сьогодні Україна, стосується усіх країн, зокрема держав Вишеградської четвірки.

Володимир Гройсман нагадав слова Президента Польщі світлої пам’яті Лєха Качинського, який у серпні 2008 року на Віче у Тбілісі сказав: "Сьогодні агресії піддалася Грузія, завтра можливо Україна, а колись, можливо, і моя країна – Польща".

"Насправді це були пророчі слова, які, на превеликий жаль, за 8 років стали реальністю", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання щодо підтримки, якої потребує сьогодні Україна, Прем'єр-міністр також зазначив, що країні необхідна допомога у проведенні реформ, зважаючи на досвід країн Вишеградської четвірки, що пройшли раніше цей складний шлях.

Важливе посилення транскордонного співробітництва країн, взаємодії у сфері інфраструктури, енергетичної безпеки, а також національної оборони і безпеки – "поле для діяльності є надзвичайно широке", зауважив Голова Уряду.

 

версія для друку