українська російська англійська
Володимир Гройсман: Політика ЄС щодо збереження санкцій проти Росії є покаранням за нехтування міжнародним правом і абсолютно виправдана
06.09.2016 | 21:31
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Санкції проти Російської Федерації як покарання за нехтування міжнародним правом є виправданими і мають бути збережені, допоки агресор не відійде з території суверенної держави. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час пленарної панелі «Чи може Центральна Європа говорити одним голосом?» 26-го Економічного форуму у м. Криниця-Здруй у Польщі за участі глав урядів України та держав Вишеградської групи у вівторок.

Прем'єр-міністр повідомив, що внаслідок російської агресії в Україні налічується 1,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Він наголосив, що люди були змушені покинути свої домівки, «тому що російський агресор вирішив, що він силою може увійти на територію суверенної держави, завезти свої танки, зброю, підтримувати бойовиків і становити загрозу для громадян суверенної країни у 21 сторіччі на європейському континенті».

У цьому контексті Володимир Гройсман підкреслив: «Політика Європейського Союзу щодо збереження санкцій проти Російської Федерації як покарання за нехтування міжнародним правом, вважаю, є абсолютно виправданою. Звісно, як тільки Росія відійде з території суверенної держави, зрозуміло, що можливо переглядати цю політику. Тому що, за великим рахунком, ні ЄС, ні Україна не несе жодних загроз для будь-яких своїх сусідів. Ми цінуємо мир, демократію, ми шануємо права інших».

Голова Уряду також відзначив підтримку країн Вишеградської четвірки щодо суверенності України та надання гуманітарної допомоги.

 

 

 

 

 

версія для друку