українська російська англійська
Україна та Чехія домовилися відновити роботу Міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, яка не збиралася 4 роки
07.09.2016 | 03:22
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся із Прем’єр-міністром Чехії Богуславом Соботкою у рамках робочого візиту до Польщі для участі у роботі 26-го Економічного форуму у м. Криниця-Здруй 6 вересня. Сторони обговорили низку питань активізації співробітництва країн, зокрема у торговельно-економічній сфері.

Володимир Гройсман підтвердив Прем’єр-міністру Чехії Богуславу Соботку запрошення здійснити офіційний візит в Україну.

Голова Уряду підкреслив зацікавленість України в активізації співробітництва з Чехією, зокрема в сферах інфраструктури, бізнесу та оборони.

Обговорюючи перспективи поглиблення торговельно-економічної взаємодії, сторони домовилися про відновлення роботи Українсько-чеської міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва та проведення її засідання в Україні вже найближчим часом.

Прем'єр-міністр також поінформував співрозмовників, що Уряд України ухвалив рішення про підвищення рівня співголови Комісії, яку з нашого боку очолить Віце-прем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної співпраці Іванна Климпуш-Цинцадзе. Таке рішення підкреслює важливість Комісії для України, зауважив Володимир Гройсман.

"Я думаю, що Міжурядова комісія буде хорошим інструментом покращення нашої взаємодії", - підкреслив Голова Уряду.

Обговорюючи стан виконання Мінських домовленостей та питання санкцій проти Російської Федерації, Прем'єр-міністр запевнив у відданості України Мінським угодам. Водночас наголосив, що Росія не виконує зобов'язань, зокрема щодо реального припинення вогню, виведення військ і озброєння, а також звільнення українських полонених.

У цьому контексті Голова Уряду подякував за підтримку Чехії України та особисте лідерство Прем'єр-міністра Богуслава Соботки.

Володимир Гройсман також підняв питання щодо стурбованості України через відкриття так званого “почесного консульства ДНР” в чеському м. Острава. У свою чергу Прем'єр-міністр Богуслав Соботка запевнив, що цю установу не можна вважати дипломатичним представництвом і жодна з так званих самопроголошених республік не будуть мати дипломатичної місії у Чехії.

Сторони обговорили актуальні питання порядку денного Україна-ЄС, зокрема щодо лібералізації візового режиму та завершення ратифікації Угоди про асоціацію України із Європейським Союзом. Володимир Гройсман закликав Чехію докласти максимальних зусиль у підтримці України у цьому питанні.

Сторони також наголосили на важливості призначення Надзвичайного і Повноважного Посла України в Чеській Республіці.

Прем'єр-міністр також поінформував співрозмовників про поступ України у проведенні реформ. Зокрема, Уряд досяг позитивних результатів у проведенні реформ з децентралізації влади, боротьби з корупцією, сфері публічних фінансів, у початку судової та енергетичної реформ,  приватизації, а також становлення українського війська.

"Ми націлені на реформи, розвиток економіки, підвищення добробуту наших громадян, продовження взаємодії з Міжнародним валютним фондом. Ми оптимістично дивимося у майбутнє, навіть незважаючи на російську агресію", - запевнив Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку