українська російська англійська
Євген Нищук розповів про стан виконання завдань, визначених планом заходів у зв'язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру
07.09.2016 | 15:26
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

7 вересня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбулася виїзна нарада під головуванням Віце-прем’єр-міністра Павла Розенка з питань підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.

Учасники виїзної наради оглянули стан проведення робіт з благоустрою території та ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

Міністр культури України Євген Нищук поінформував присутніх щодо стану виконання завдань, визначених планом заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, та стану підготовки об’єктів Заповідника. Зокрема, Алеї Мучеників та Алеї Праведників, пам’ятного знаку «Менора», пам’ятника загиблим представникам ромської національності, забезпечення подальших робіт із спорудження пам’ятного знаку «Хрест у пам’ять про розстріляних німецько-фашистськими окупантами української поетеси Олени Теліги та членів Організації українських націоналістів», здійснення спорудження головного сценічного майданчику та оформлення інформаційно-роз’яснювальних стендів на території Заповідника тощо.

«Бабин Яр - і зараз є сакральним місцем для багатьох киян, українців адже під час Другої світової війни тут загинуло понад сто тисяч людей - українців євреїв, ромів та інших національностей. Наше завдання не лише зберегти, а й розказати світу про цю страшну трагедію, щоб тут кожен зміг відчути масштаб трагедії та зробити все від нього залежне, аби вона ніколи не повторилася знову», -  зазначив Міністр культури.

Окремо Євген Нищук зупинився на питанні створення Меморіального музею пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» та проведенні необхідних ремонтно-реставраційних робіт будівлі по вул. Мельникова, 44.

«На сьогодні Мінкультури спільно з Заповідником розроблено Структурний план Концепції створення Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру, який зокрема включає в себе план розміщення Музею в будівлі по вул. Мельникова,44. Там будуть представлені експозиції: «Історія урочища Бабин Яр», «Місце Києва і Бабиного Яру у Голокості – трагедії світового єврейства у 1941 -1943 ррр.», «Роль мистецтва у збереженні пам’яті людства про Голкост», «Куренівська трагедія 1961 р.», «Щорічні пам’ятні заходи, міжнародні дії»,- розповів Євген Нищук.

Він також відмітив, що реалізація зазначених планів залежить від проведення необхідних ремонтно-реставраційних робіт будівлі пам’ятки архітектури місцевого значення по вул. Мельникова 44 у місті Києві, в якій планується розміщення Меморіального музею.

«За досить короткий час проведено багато роботи по облаштуванню, упорядкуванню і благоустрою території, які включають в себе не лише роботи з підготовки до заходів 29 вересня, а і подальшу реконструкцію Заповідника. Серед іншого в планах побудувати на території меморіальний комплекс», - додав Міністр культури.

Нагадаємо, що 29 вересня цього року на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру заплановано ряд жалобних заходів за участі перших осіб України та іноземних делегацій.

 

версія для друку