українська російська англійська
Андрій Рева: Перепис населення вкрай необхідний, аби оцінити міру наших втрат
08.09.2016 | 13:21
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

З метою проведення оцінювання демографічного розвитку України Кабінет Міністрів ухвалив постанову про створення міжвідомчої групи з питань науково обґрунтованого оцінювання демографічного розвитку країни. Проект акта ініційований і розроблений Мінсоцполітики.

За словами Міністра соціальної політики Андрія Реви, перепис населення відкладався декілька разів через відсутність коштів у бюджеті.

«У світі перепис населення практикується раз на десять років, - зазначив Міністр. – В Україні востаннє це проводилось у 2001 році. Але зараз у нас така ситуація, що ми маємо військові дії на Сході України, тимчасову окупацію Криму. Нам варто провести перепис, аби оцінити втрати людських ресурсів та розуміти неконтрольований міграційний рух”.

У зв’язку з неконтрольованим міграційним рухом і втратами людських ресурсів постає необхідність оцінювання реальної ситуації щодо загальної чисельності й статево-вікового складу населення України в цілому та окремих її територій (областей і районів).

У Мінсоцполітики наголошують, що відсутність такої інформації створює загрозу національній безпеці країни, оскільки саме чисельність і склад населення є фундаментом у визначенні військового контингенту та мобілізаційного потенціалу, робочої сили, бюджетних витрат, що спрямовуються на надання освітніх, житлових, транспортних та інших соціальних послуг та оцінювання ризиків, пов’язаних із безробіттям і бідністю.

Передбачається, що за результатами оцінювання демографічного розвитку України буде проаналізовано стан демографічної ситуації та статево-віковий склад населення. Також буде здійснено демографічний прогноз. Відповідно будуть підготовлені та подані Кабінету Міністрів України рекомендації щодо формування та реалізації державної політики демографічного розвитку та пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів, спрямованих на покращення демографічної ситуації в Україні та запобігання демографічної кризи.

версія для друку